Polska Federacja Sportu Młodzieżowego opublikowała na swojej stronie najbardziej miarodajny ranking - Wyniki Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za 2012 rok.

PKTZ Winner uplasował się na najwyższym miejscu spośród piotrkowskich klubów tenisowych, zarazem na trzecim miejscu w województwie!

A kto by się spodziewał, że po pięciu latach działalności PKTZ Winner będzie miał najwięcej zawodników z licencją w Piotrkowie Trybunalskim?


Jaka jest tajemnica sukcesów? Sumienność, pracowitość i merytoryczne przygotowanie oraz atmosfera panująca w klubie.

Maciej Wściubiak, założyciel PKTZ i trener ma za sobą bogatą w sukcesy karierę zawodniczą. Do tego, mimo stosunkowo krótkiego stażu trenerskiego unikatowe sukcesy szkoleniowe.

Przypominamy, że w przeciągu pięciu lat jako trener reprezentacji Polski zdobył z zawodnikami do lat 14 Kamilem Majchrzakiem i Phillipem Greskiem złoty medal Mistrzostw Europy Juniorów oraz rok później złoty medal European Youth Olympic Festival.


Za swoją pracę uhonorowany został tytułem Trenera Roku w XII Plebiscycie Strefy FM Piotrków, Tygodnia Trybunalskiego i portalu ePiotrkow.pl na Najlepszego Sportowca i Trenera Ziemi Piotrkowskiej w 2011 roku.


Obecnie ściśle współpracuje z Akademią Karoliny Woźniackiej, jak również jest członkiem Rady Trenerów PZT.


W klasyfikacji Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za 2012 rok ujęte są kluby reprezentujące wiele różnych dyscyplin sportowych.

Do rankingu zaliczane są punkty z najważniejszych młodzieżowych imprez sportowych - Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Mistrzostw Polski Juniorów oraz Młodzieżowych Mistrzostw Polski.


Na 3315 sklasyfikowanych klubów PKTZ Winner znalazł się na 1359 pozycji. W województwie spośród klubów tenisowych lepiej wypadły tylko ŁKT Łódź (715) oraz MKT Łódź (1346). W dalszej kolejności notowane są PKT Pabianice, BTS As Bełchatów, TUKS Kozica Piotrków Tryb., KT Start Łódź, ST Eurotenis Łódź, ST Winners Łódź i TUKS Smecz Tomaszów Maz.

Ciekawie prezentuje się również klasyfikacja wszystkich piotrkowskich klubów notowanych w wynikach współzawodnictwa:
1. (87) AKS Piotrków Trybunalski
2. (899) MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.
3. (1114)    Piotrkowianin Piotrków Tryb.
4. (1359)    PKTZ Winner Piotrków Tryb.
5. (2182)    TUKS Kozica Piotrków Tryb.
6. (2493)    KKS Ruch Piotrków Tryb
7. (2601)    PIKTS WOBISTAL Piotrków Tryb.
8. (2916)    UMKS Piotrcovia Piotrków Tryb.
9. (2917)    UMKS Volley 5 Piotrków Tryb.
10. (3269) UKS SKT Piotrków Tryb.

Niewątpliwym powodem do satysfakcji jest również fakt, że mamy najwięcej w Piotrkowie licencjonowanych zawodników.


W wykazie licencji zawodniczych przyznanych na sezon 2012/2013 (stan na 14.12) widnieją nazwiska zawodników PKTZ Winner - Mateusz Kimelski, Kamil Majchrzak, Natalia Szkudlarek, Mateusz Szkudlarek, Maja Śpiewak i Karolina Śpiewak.


W gronie 1174 nazwisk odnajdujemy jeszcze trzy nazwiska zawodników reprezentujących inny piotrkowski klub - TUKS Kozica.


Jeszcze większym powodem do radości staje się ciągły napływ najmłodszych zawodników, z czego kilku już odnosi sukcesy na minitenisowych kortach.
Jedno jest pewne. Nikt nie zamierza spocząć na laurach.

Obierz kurs na sukces - dołącz do PKTZ Winner!