KLIKNIJ!1 października ukazała się lista klasyfikacyjna nr 10/2012 Polskiego Związku Tenisowego.


Miło nam poinformować, że trenowany przez Macieja Wściubiaka zawodnik PKTZ Winner Kamil Majchrzak jest liderem klasyfikacji kadetów i wiceliderem klasyfikacji juniorów.


Już od dłuższego czasu kolejność w gronie 16 latków ustala lista juniorska, w której najlepsi kadeci znajdują się w czołówce klasyfikacji. Kamil między innymi dzięki dobrym startom w turniejach ITF na przełomie sierpnia i września awansował na 2 lokatę wśród 18 latków.

Liderem jest zawodnik SKT Sopot Paweł Ciaś, który z kolei swoją pozycję zawdzięcza wysokiemu rankingowi seniorskiemu. Fotel wicelidera wśród juniorów spowodował, że zawodnik Winnera automatycznie prowadzi w swojej kategorii wiekowej - kadetów.


Nasz zawodnik zgromadził 1076 punktów rankingowych, mimo że na krajowej arenie nie udało mu się rozegrać sześciu punktowanych turniejów klasyfikacyjnych. Z łącznej ilości punktów aż 667.50 wynika z przeliczenia list światowych.


W kraju rozgrywki dobiegły końca. Jednak wielu polskich tenisistów rywalizuje jeszcze w turniejach zagranicznych. Jest jednak prawdopodobne, że Kamil po raz drugi w karierze zajmie pierwsze miejsce na liście generalnej. Dwa lata temu zakończył sezon jako najlepszy polski młodzik!