KLIKNIJ!W dniach 10-15.07 w Krakowie rozegrano Mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym juniorów młodszych. Turniej odbył się w ramach XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich "Małopolska 2012".


Wspaniałe wyniki osiągnęli zawodnicy PKTZ Winner. Złoty medal w grze pojedynczej zdobył Kamil Majchrzak. Obronił tym samym tytuł sprzed roku. Para deblowa Kamil Majchrzak/Karol Duś zdobyła srebrny medal. Karol dorzucił brąz w mikście. Wystąpił wspólnie z Marią Robowską (ŁKT Łódź). W kadrze województwa wystąpiła również Karolina Śpiewak.

Punkty zdobyte przez naszych zawodników sprawiły, że w gronie 50 klubów PKTZ Winner uplasował się na III miejscu. To jeden z większych sukcesów, uświetniający zbliżające się 5 - lecie działalności.


KLIKNIJ!W turnieju gry pojedynczej chłopców do rywalizacji przystąpiło 64 tenisistów. W tym gronie Kamil, który już od ponad 4,5 roku owocnie współpracuje z trenerem Maciejem Wściubiakiem uzyskał pierwsze rozstawienie. Dodatkowo nasz tenisista bronił tytułu zdobytego przed rokiem w Warszawie. Wtedy sprawił miłą niespodziankę. Tym razem musiał udźwignąć ciężar jednego z faworytów.


Wyniki osiągane przed mistrzostwami napawały optymizmem. Jedynym problemem był lekki ból barku, który nie pozwalał serwować pewną jedynką.


KLIKNIJ!Pierwsze mecze potwierdzały wysoką formę naszego reprezentanta. Nogi niosły, a mała liczba błędów własnych dodawała pewności siebie. W pierwszej rundzie Kamil pokonał Kacpra Gonciarza (PKT Pobiedziska) 6/0 6/1, w drugiej 6/1 6/0 zwyciężył Mikołaja Przybylskiego (KS Warszawianka). Kolejny mecz przyniósł trochę więcej nerwów, jednak nasz zawodnik pokonał 6/3 6/0 Adriana Andrzejczuka (TS Top Spin Kołobrzeg).


W ćwierćfinale Kamil zagrał z Remigiuszem Prządką (KS Promień Opalenica), rozstawionym z nr 5. Rywal dobrze gra w tenisa i należy do czołówki polskich kadetów. Tego dnia jednak nasz zawodnik zagrał swój najlepszy mecz turnieju. Miło było oglądać, jak bieganie po korcie sprawia mu przyjemność. Do tego prawie wszystko wychodziło, co przełożyło się na zwycięstwo 6/0 6/1.


KLIKNIJ!Bywa tak, że po meczu najlepszym przytrafia się ten słabszy. Tak było w półfinałowej potyczce przeciwko nr 4 Pawłowi Zawiszy (KS MatchPoint Wrocław). Kilka błędów spowodowało, że nasz zawodnik stracił pewność siebie. Nie można natomiast odmówić mu waleczności. I chyba ta cecha w połączeniu z dobrą wydolnością sprawiła, że Kamil rozstrzygnął na swoją korzyść pierwszego seta. W drugiej odsłonie rywal się pogubił i mimo kryzysowych momentów Szumi zwyciężył 6/3 6/0.


W finale Piotrkowianin spotkał się z nr 2 turnieju Philipem Greskiem (KS Warszawianka). Mieliśmy więc powtórkę z tegorocznych mistrzostw halowych. Początek meczu był wyrównany. Jednak Kamil jako pierwszy pozwolił się przełamać na 2/3. Na szczęście szybko nastąpił re-break. Ważnym momentem było utrzymanie kolejnego serwisu, mimo konieczności odrabiania strat się to udało. Z każdym gemem nasz zawodnik lepiej returnował, dzięki czemu zwyciężył w pierwszym secie 6/3.

KLIKNIJ!W drugiej odsłonie serwis sprawiał Philipowi coraz więcej trudności, wyraźnie skracał też wymiany, popełniając wiele błędów. Przy stanie 3/0 mecz został przerwany z powodów medycznych. Philip odczuwał ból pleców, bez pełnej sprawności nie mógł już odwrócić losów rywalizacji.

Kamil zdobył złoto, które mimo, że stracił w turnieju zaledwie 12 gemów, cieszy jak każde wcześniejsze trofeum.


Dziękujemy trenerowi Maciejowi Wściubiakowi. To kolejny tytuł, jaki zapisuje sobie w szkoleniowym CV. Trzymamy kciuki... Dziękujemy p. Sebastianowi Żerkowi, który od dłuższego czasu wspaniale serwisuje rakiety. Dziękujemy wszystkim sympatykom, którzy mniej lub bardziej przyczynili się do sukcesu, a czasem po prostu trzymają kciuki.

KLIKNIJ!Niewiele zabrakło, by na szyjach naszych zawodników zawisły dwa kolejne złota. Szansa była realna, wszak para Majchrzak/Duś uzyskała pierwsze rozstawienie.

Chłopcy w pierwszej rundzie mieli wolny los. W dwóch kolejnych spotkaniach odnosili pewne zwycięstwa. Nad parą Kamil Dawid/Dominik Selwa (UKT Koziołek Lublin/KT Avia Świdnik) 6/1 6/3 i parą Adrian Kowalski/Cezary Walkusz (SKT Sopot) 6/0 6/2.

 

KLIKNIJ!Awans do półfinału przyszedł więc łatwo. Może nieco zbyt uspokoiło to naszych zawodników, gdyż dali się w pierwszym secie zdominować półfinałowym rywalom Adrianowi Andrzejczukowi i Robertowi Kłopotowi (TS Top Spin Kołobrzeg/SKT Szczecin).

 

Na szczęście w przerwie chłopcy się zmobilizowali i wyrównali stan w setach. Koncentrację udało się utrzymać w supertiebreaku i ostatecznie wygrywając 4/6 6/1 10/5 Kamil i Karol awansowali do finału.


KLIKNIJ!Tam stoczyli dramatyczny pojedynek z rozstawionymi z nr 2 Philipem Greskiem i Patrykiem Królikiem (KS Warszawianka).

W pierwszym secie dzięki jednemu przełamaniu zwyciężyli Winnerzy 6/4. W drugiej odsłonie prowadzili już 3/0, jednak przyszedł kryzys i sześć kolejnych gemów wygrali rywale. Supertiebreak był bardzo zacięty i nerwowy.

Nieco dokładniejsi byli warszawianie i zwyciężyli 11/9.


KLIKNIJ!Karol reprezentował nas również w turnieju gry mieszanej. Wystąpił w parze z Marią Robowską (ŁKT Łódź).

Wynik osiągnięty przez ten mikst jest miłą niespodzianką. Marysia i Karol najpierw pokonali Paulinę Jastrzębską i Piotra Kowalskiego (SKT Sopot/TKS Arka Gdynia) 6/3 6/0, następnie rozstawionych z nr 3 Katarzynę Wysoczańską i Mateusza Terczyńskiego (KTA Wrocław/KS MatchPoint Wrocław) 3/6 6/3 10/7.

W półfinale mikst z łódzkiego stawił duży opór turniejowej jedynce Aleksandra Buczyńska/Michał Dembek (RKT Return Radom/WKT Mera Warszawa). Nieznacznie lepsi okazali się reprezentanci Mazowsza 6/4 6/4, jednak duże brawa dla Karola i Marysi za brązowy medal.


Zaszczytu reprezentowania województwa dostąpiła Karolina Śpiewak. Kajka wystąpiła w turnieju gry podwójnej w parze z Dianą Siemianowską (MKT Łódź). Dziewczyny przegrały nieznacznie w meczu pierwszej rundy z zawodniczkami Warszawianki Aleksandrze Durzyńskiej i Emilii Jakubczak 7/5 3/6 7/10.


KLIKNIJ!W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży rywalizują też województwa. Dzięki postawie naszych zawodników, jak i równie dobrej dziewcząt z mistrzynią Magdaleną Fręch na czele trener Andrzej Kobierski odebrał stautetkę dla województwa za zajęcia II miejsca w klasyfikacji.


Prowadzi się też klasyfikację klubową. Trenerowi Maciejowi Wściubiakowi z satysfakcją wręczyliśmy statuetkę za III miejsce. PKTZ Winner osiągnął wspaniały sukces, gdyż rywalizowało 50 klubów, w tym z największych ośrodków o nieporównywalnym potencjale.


Kamilowi, Karolowi, Kajce, trenerowi Wściubiakowi i trenerom Karola gratulujemy!

{flv}OOM_Krakow{/flv}

Dekoracja zwycięzców OOM