KLIKNIJ!Po serii startów zagranicznych tenisista PKTZ Winner Kamil Majchrzak wziął udział w dwóch ogólnopolskich turniejach klasyfikacyjnych juniorów. Pierwszy z nich "o Puchar Gór Świętokrzyskich" odbył się w Kielcach w dniach 25-28.06.

Do Piotrkowa Kamil przywiózł dwa puchary za I miejsca w singlu i w deblu.

Ponadto poprawnie wypadli inni nasi zawodnicy Maciek Domański, Mikołaj Apelt Ciupiński. Wśród dziewcząt na uwagę zasługuje występ Kajki Śpiewak, która dotarła do ćwierćfinału.Kielecki turniej zgromadził na starcie 31 zawodników. W związku z tym rozstawiony z nr 1 Kamil rywalizację rozpoczął od II rundy.

KLIKNIJ!W swoim pierwszym występie rywalizował z rówieśnikiem Maciejem Boruchem (UKS Czarna). Maciek przed kilku laty był czołowym tenisistą kraju. Po kłopotach zdrowotnych potrzebuje jednak czasu, by dojść do pełni formy. Mecz z Kamilem potwierdził tą tezę. Nasz zawodnik zwyciężył 6/1 6/0.W ćwierćfinale Szumi trafił na Marcina Pniewskiego (KS Warszawianka), który na mączce zawsze jest groźny. Tego dnia jednak na wydarzenia na korcie bardzo duży wpływ miały warunki atmosferyczne - zimny porywisty wiatr, czasami padający deszcz. Ten mecz trzeba było po prostu wygrać. Kamil wywiązał się z zadania i po zwycięstwie 6/3 6/3 awansował do półfinału.W decydujących meczach zawodnik Macieja Wściubiaka, który osobiście przyglądał się grze swojego zawodnika stracił zaledwie dwa gemy. W drodze po sukces w singlu nasz tenisista pokonał Jakuba Zielonkę (UKS Beskidy Ustroń) 6/0 6/1 i w finale po bardzo dobrej grze zaskakująco wysoko ósmego juniora kraju Juliana Turosieńskiego (KS Warszawianka) 6/0 6/1.


KLIKNIJ!Maciek Domański dotarł do II rundy.


W I pokonał 6/2 6/2 Wiktora Ciekalskiego (KS Sport-Med Zabrze). W walce o ćwierćfinał Maciek mimo niezłej gry uległ Marcinowi Pniewskiemu 4/6 4/6.


KLIKNIJ!Również rundę przeszedł Mikołaj Apelt Ciupiński, który najpierw pokonał zawodnika gospodarzy - KS Tęcza-Społem Kielce Piotra Klimę 7/6(3) 6/4, następnie doznał porażki w starciu z Łukaszem Niciejewskim (UKS Beskidy Ustroń) 0/6 6/1 2/6.


Od II rundy rywalizację rozpoczęła Kajka Śpiewak. O ćwierćfinał walczyła z nr 8 Martą Ruszczyńską (UKS Okęcie Sport Warszawa).

KLIKNIJ!Cóż to był za mecz. Nie pierwszy zresztą thriller w karierze naszej zawodniczki. Najważniejsze, że wszystko skończyło się dobrze. Kajka odniosła cenne zwycięstwo 7/6(3) 5/7 7/5!

Wygrana ta bardzo wiele jednak naszą tenisistkę kosztowała. W ćwierćfinale Kaja nie zdołała już zagrozić nr 2 turnieju Idze Odrzywołek (KS Górnik Bytom) - 1/6 0/6.

Brawa jednak za postawę!


KLIKNIJ!W deblu reprezentował nas wyłącznie Kamil, który wystąpił wspólnie z Maciejem Kierkusiem (RKT Return Radom).

Chłopcy sięgnęli po zwycięstwo pokonując zawodników UKS Beskidy Ustroń Jakuba Zielonkę i Łukasza Niciejewskiego 6/1 6/0, następnie parę Maciej Naduk/Maciej Kitliński (UKS Okęcie Sport Warszawa/NST łódzkie) 6/0 6/2 i w finale rozstawionych z nr 1 Juliana Turosieńskiego i Filipa Kaletę (UKS Beskidy Ustroń/KS Warszwianka) 6/3 6/3.

 

KLIKNIJ!Oprócz dobrego przetarcia turniejowego nasz zawodnik, mający deficyt w startach w krajowej rywalizacji zyskał 80 pkt. do klasyfikacji PZT juniorów.


Gratulujemy Kamilowi i coachowi Maćkowi dobrego występu.