KLIKNIJ!14 kwietnia w radomskiej hali sportowej "Aga" odbył się Ogólnopolski Turniej w ramach programu "Tenis 10" o Puchar Prezydenta Miasta Radomia. W grupie ponad 60 zawodników mieliśmy swojego reprezentanta.

W kategorii niebieskiej (do lat 7) udanie walczył Adam Majchrzak, zwyciężając w turnieju.

 


Radomskie turnieje mają swoją historię i rangę. Młodzi tenisiści odbijali tam piłkę gąbkową dużo przed opracowaniem programu Tenis 10.

14 kwietnia 2012 r. do walki przystąpili reprezentanci 13 klubów.

Zawodnicy rywalizujący w kategorii niebieskiej podzieleni zostali na dwie grupy, w których rozgrywali mecze piłką gąbkową systemem "każdy z każdym".


KLIKNIJ!Nasz zawodnik pewnie odniósł komplet zwycięstw.

Pokonał Aleksandra Gapczyńskiego 7/2 7/2, Jana Walickiego 7/1 7/4, Leona Wesołowskiego 7/0 7/1 oraz Natalię Kowal 7/0 7/3.


W Radomiu komplet zwycięstw grupowych oznaczał dopiero awans do półfinału. Tam Adaś rozegrał spotkanie o finał z Maciejem Mogielnickim (SKT Smecz Puławy). Rywal podyktował trudne warunki, a mecz obfitował w długie wymiany. Najczęściej zwycięsko wychodził z nich grający bardziej ofensywnie i kątowo Adaś i po zwycięstwie 7/4 7/3 awansował do ścisłego finału.


KLIKNIJ!O Puchar Prezydenta Radomia młody tenisista Winnera walczył z reprezentantem gospodarzy (RKT Return) Frankiem Pastuszką.

W finale Adaś prowadził już 7/4 i 3/1. Drugi set niestety padł łupem przeciwnika 6/8.

W decydującej partii Adaś skoncentrował się i wygrał zdecydowanie 5/1.


KLIKNIJ!Wszyscy młodzi tenisiści pokazali spore już umiejętności i duże zaangażowanie. Wygrana w turnieju nie przyszła Adasiowi łatwo, tym większe więc składamy gratulacje.

Gratulujemy również kadrze trenerskiej, w szczególności Kamilowi.

Co ciekawe właśnie w Radomiu piłką gąbkową rozegrał swój pierwszy turniej ogólnopolski. Zajął IV miejsce...