KLIKNIJ!24 marca w Łęczycy odbył się kolejny turniej z cyklu WILSON KIDS CUP - ŁĘCZYCA OPEN zorganizowany według zasad programu Tenis10.

Każdy kolejny turniej rozgrywany w królewskim grodzie cieszy się coraz większą popularnością. Tym razem, by rozstrzygnąć kolejność we wszystkich grupach trzeba było rozegrać aż 117 pojedynków. Walczyli ze sobą młodzi tenisiści z Byczyny k/Opola, Bełchatowa, Dąbrowy Górniczej, Kielc, Koła, Łęczycy, Łodzi, Pabianic,  Piotrkowa Tryb., Zduńskiej Woli, Skierniewic i Rawy Mazowieckiej.

Piotrków reprezentowali zawodnicy naszego klubu Adam Majchrzak, Igor Psut i Karol Rynkiewicz. Wszyscy zaprezentowali się znakomicie.

 

 

KLIKNIJ! KLIKNIJ!

W najmłodszej kategorii wiekowej rywalizował Igor oraz Karol. Wszystkie kategorie wiekowe rozgrywały spotkania w grupach. Zawody różniły się piłkami oraz wielkością kortów.

Grupa niebieska rozgrywała mecze piłką gąbkową. Ostateczne rozstrzygnięcia bardzo przypominały wyniki turnieju rozegranego miesiąc wcześniej. Zwyciężył Adrian Bogacz z Dąbrowy Górniczej. Karol uplasował się na 2 pozycji odnosząc 3 zwycięstwa i doznając jednej porażki. Pozostali zawodnicy zanotowali po jednej wygranej. W grupie tej najlepszym bilansem małych punktów legitymował się Igor, dzięki czemu zajął trzecie miejsce w rywalizacji.

KLIKNIJ! KLIKNIJ! KLIKNIJ!

Tradycyjnie już mecze rozgrywane przez najmłodszych adeptów tenisa są bardzo emocjonujące. Nie inaczej było w przypadku meczu Karola z Igorem, który rozstrzygnął sprawę 2 miejsca w turnieju. 10/8 wygrał Karol. Gratulujemy obydwu naszym tenisistom.


Gratulacje należą się również Adamowi Majchrzakowi, który mimo, że ma 7 lat w Łęczycy wystąpił w kategorii czerwonej (do 8 lat) i pomarańczowej (do 9 lat).

KLIKNIJ! KLIKNIJ! KLIKNIJ!


W grupie czerwonej niezagrożenie sięgnął po pierwsze miejsce w turnieju odnosząc komplet pięciu wysokich zwycięstw.

Bardzo dzielnie poczynał sobie również na większym korcie grając szybszą piłką. Adaś rozegrał pięć znakomitych spotkań, z których wygrał cztery z zawodnikami z Łęczycy, Rawy Mazowieckiej i Skierniewic.

KLIKNIJ! KLIKNIJ! KLIKNIJ!

Nie dał rady tylko Kubie Wolnikowi z Byczyny k/Opola, któremu jednak dzięki ambitnej postawie urwał aż 6 punktów. Ostatecznie w gronie 9 latków uplasował się na wspaniałym drugim miejscu.


Gratulujemy i czekamy na kolejne występy naszych nadziei.