KLIKNIJ!Przedostatnim akcentem krajowej rywalizacji juniorów był OTK Seria 2 w Bytomiu. W turnieju reprezentował nas Karol Duś.


Wypadł znakomicie zwyciężając wspólnie z Oskarem Michałkiem (STT Fakro Nowy Sącz) w turnieju deblowym oraz docierając do półfinału singla.

 


Turniej ściągnął dużą ilość zawodników z różnych krajowych klubów. Drabinka singlowa wśród chłopców wypełniła się niemal całkowicie.

Karol w swoim pierwszym występie zwyciężył Macieja Fijałkowskiego (KS Grzegórzecki Kraków) 6/4 6/0. W kolejnym meczu nasz zawodnik zaprezentował się bardzo dobrze, zwyciężając rozstawionego z nr 4 Piotr Dobrzyńskiego (KS Match Point Wrocław) 6/4 6/3.


W ćwierćfinale tenisista Winnera rozegrał trudny pojedynek ze swoim partnerem deblowym Oskarem Michałkiem (STT Fakro Nowy Sącz). Oskar to czołowy zawodnik rocznika 1996, wracający do formy po przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi. Chłopcy rozegrali dwa wyrównane sety, z których zwycięsko 6/4 7/5 wyszedł Karol.

W półfinale Winner rozegrał trzysetowy pojedynek z rozstawionym z nr 2 Filipem Kaletą (UKS Beskidy Ustroń). Pierwsze dwa sety były nierówne w wykonaniu tenisistów. W decydującej odsłonie walka trwała do samego końca. Nieznacznie 7/5 zwyciężył tenisista z Ustronia, który ostatecznie zwyciężył w całym turnieju.


W turnieju deblowym Karol spisał się jeszcze lepiej. W gronie siedmiu par debel Duś/Michałek nie uzyskał rozstawienia. Nie przeszkodziło im to jednak zwyciężyć w turnieju i to bez straty seta.

Karol z Oskarem pokonali kolejno rozstawionych z nr 2 Rafała Charkiewicza i Cypriana Owczarza (Redeco Wrocław) 6/3 6/4, Kewina Masłowskiego i Jakuba Zielonkę (KS Górnik Bytom/UKS Beskidy Ustroń) 6/1 6/2 oraz w finale turniejową jedynkę Filipa Kaletę i Macieja Kazanowskiego 6/4 6/2.


Zdobyte w Bytomiu punkty poprawią pozycję Karola w rankingu juniorów PZT juniorów. Gratulujemy dobrej gry i mocnego akcentu na zakończenie sezonu!