KLIKNIJ!W Pabianicach w dniach 26-27.12 odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Juniorów. Wystawiliśmy pięciu zawodników i stoczyliśmy wygrany mecz z „resztą świata”.

Nasi zawodnicy między sobą rozstrzygnęli kolejność miejsc na podium. Wewnętrzną sprawą naszych par klubowych okazał również finał debla.

Dorobek Winnerów to trzy złote, trzy srebrne oraz jeden brązowy medal!

 

Turniej o medale HMWŁ znalazł się w kalendarzu dzięki wysiłkom p. Beaty Ciupińskiej, przy współpracy p. Wojciecha Domańskiego i p Bogdana Uzara, który w nietypowym terminie zgodził się pełnić rolę sędziego.

W gronie 11 uczestników znaleźli się Mikołaj Apelt Ciupiński, Maciek Domański, Karol Duś, Mateusz Kimelski i Kamil Majchrzak.

Tenisiści podzieleni zostali na trzy grupy i rywalizowali systemem każdy z każdym rozgrywając mecze od stanu 2/2 w setach.

 

KLIKNIJ!W jedynej trzyosobowej grupie znaleźli się świeżo upieczeni drużynowi wicemistrzowie Polski kadetów Kamil i Karol. Chłopcy już w pierwszym meczu między sobą rozstrzygnęli sprawę awansu z pierwszego miejsca.

Mecz był wyrównany, a wracający po kontuzji Karol zaskoczył Kamila ofensywną i skuteczną grą.

Górę wzięło jednak doświadczenie Szumiego, który zwyciężył 7/6(4) 6/3.

 

Następnie obydwaj nasi zawodnicy zwyciężyli Juliusza Jabłońskiego (MKT Łódź) odpowiednio 6/3 6/2 i 6/2 6/2.

 

KLIKNIJ!Dwóch tenisistów mieliśmy również w grupie B. Tutaj w klubowym pojedynku Mikołaj pokonał Mateusza 6/3 6/3.

 

W kolejnych meczach również pewnie zwyciężał - z Krzysztofem Skierkowskim (KT Start Łódź) 6/2 6/3 i w tym samym stosunku z Maciejem Kitlińskim (NST Rawa Maz.).

 

 

KLIKNIJ!Zacięte, lecz niestety przegrane pojedynki toczył Mateusz, który uległ Maciejowi Kitlińskiemu 4/6 5/7 i Krzysztofowi Skierkowskiemu 3/6 4/6.

 

 

 

 

 

KLIKNIJ!W grupie C wspaniale zagrał Maciek Domański. W najważniejszym meczu pokonał ubiegłorocznego tryumfatora Dawida Baranowskiego (PKT Pabianice) 6/4 6/4.

W kolejnych grach nie pozwolił sobie odebrać pierwszego miejsca w grupie i pokonał 6/4 6/4 Maksymiliana Makowskiego(MKTŁódź) i 6/2 7/5 Aleksandra Gronowalskiego (KT Start Łódź).

 

Jako pierwszy turniej singlowy zakończył Mateusz Kimelski, który w spotkaniu o 10 miejsce odniósł swoje pierwsze zwycięstwo od czasu wznowienia kariery. Mateusz wygrał z Aleksandrem Gronowalskim 6/3 6/2.

 

Po IV miejsce pewnie sięgnął Karol Duś. W decydujących grach nasz zawodnik okazał się lepszy od Dawida Baranowskiego 6/3 6/4 i Krzysztofa Skierkowskiego 6/2 6/2.

 

KLIKNIJ!Nazajutrz mecze rozegrano w grupie mistrzowskiej. Tam pewnie dobre plany taktyczne realizował Kamil Majchrzak, który zwyciężył Mikołaja Apelt Ciupińskiego 6/2 6/2 i Maćka Domańskiego 6/1 6/2.

 

Tytuł wicemistrzowski zdobył Mikołaj pokonując Domana 6/4 6/3.


KLIKNIJ!W deblu do rywalizacji przystąpiło pięć par. Ciężko było wyobrazić sobie inny finał niż Majchrzak/Duś – Domański/Apelt Ciupiński. I rzeczywiście doborowa czwórka zawodników Winnera spotkała się w meczu o tytuł.

Mecz jak na finał przystało był zaciętym widowiskiem, z którego zwycięsko 6/3 7/6(2) wyszła para młodszych.

 

Wcześniej Kamil i Karol pokonali Dawida Baranowskiego i Macieja Kitlińskiego 6/3 6/3. Z deblem tym nie dali rady wcześniej Mateusz Kimelski i Maksymilian Makowski. Z kolei w swoim półfinale Maciek i Mikołaj zwyciężyli Krzysztofa Skierkowskiego i Aleksandra Gronowalskiego 6/2 6/2.

 

KLIKNIJ!Przy okazji tak dużego sukcesu warto podziękować trenerom prowadzącym naszych zawodników. Mikołaja Apelt Ciupińskiego trenuje Jakub Ulczyński, Maćka Domańskiego Zbigniew Wereszka, Karola Dusia Krzysztof Królak. Za Kamila i Mateusza odpowiada zaś Maciej Wściubiak.

Brawo! Dziękujemy!

 

 

I tak rok 2011 zakończyliśmy jako niekwestionowani liderzy tenisa młodzieżowego. W 2012 zamierzamy jeszcze umocnić naszą pozycję.