KLIKNIJ!W dniach 16-18.12.2011 r. na nowoczesnym obiekcie Centrum Tenisowego POZBRUK w miejscowości Sobota k. Poznania rozegrano finał Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski Kadetów.


Nasza drużyna w składzie Kamil Majchrzak i Karol Duś pod wodzą kapitana Macieja Wściubiaka powtórzyła sukces sprzed dwóch lat i zdobyła srebrne medale HDMP.

 

KLIKNIJ!Do rywalizacji przystąpiło osiem klubów, które przeszły sito eliminacji wojewódzkich i regionalnych. W tym doborowym towarzystwie ekipa Winnera uzyskała drugie rozstawienie.

W pierwszym spotkaniu nasi zawodnicy rywalizowali z tenisistami BKT Advantage Bielsko-Biała. Tutaj tylko kataklizm mógł odebrać nam awans do półfinałów. Rywale zagrali ambitnie i bardzo się starali, jednak młodsi i mniej doświadczeni nie mogli zagrozić naszym reprezentantom.

 

PKTZ WINNER PIOTRKÓW TRYB. – ADVANTAGE BIELSKO BIAŁA 3:0

Kamil Majchrzak/Karol Duś - Mikołaj Wrzoł/ Tomasz Kuś 6/1 6/0

Kamil Majchrzak – Mikołaj Wrzoł 6/0 6/0

Karol Duś – Tomasz Kuś 6/0 6/2

 

KLIKNIJ!Na jedynkę turnieju trafić mogliśmy dopiero w finale. W gronie drużyn walczących o tytuł nie było niczyim życzeniem spotkanie się z KS Matchpoint Wrocław. Z Mateuszem Terczyńskim i Pawłem Zawiszą przyszło nam jednak rywalizować w półfinale.

 

Przebieg meczu potwierdził obawy. W pierwszym secie meczu deblowego rywale niemal nie popełniali błędów. Na szczęście udało się przełamać Wrocławian w drugiej partii i dowieźć do końca minimalne prowadzenie. O wyniku zadecydował supertiebreak, który ułożył się po naszej myśli.


W grach singlowych Kamil uporał się z Mateuszem Terczyńskim, natomiast Karol po walce uległ Pawłowi Zawiszy. Zatem chłopcy w deblowym supertiebreaku wywalczyli sobie awans do finału.

 

PKTZ WINNER PIOTRKÓW TRYB. – KS MATCHPOINT WROCŁAW 2:1

Kamil Majchrzak/Karol Duś – Mateusz Terczyński/Paweł Zawisza 3/6 6/4 10/5

Kamil Majchrzak – Mateusz Terczyński 6/1 6/1

Karol Duś – Paweł Zawisza 4/6 5/7

 

KLIKNIJ!W finale, podobnie jak przed dwoma laty spotkaliśmy się z Warszawianką. W Bytomiu do lat 14 przegraliśmy 0:3. W Sobocie mogliśmy wygrać z wyżej notowanymi rywalami.

 

Wszystko rozstrzygnęło się w deblu. Kamil i Karol kontrolowali początki setów, by pod koniec zapominać nieco o taktyce.

 

 

Oczywiście swoje robili po drugiej stronie siatki nr 1 i 3 rankingu PZT Janek Zieliński i Philip Gresk. O wszystkim zadecydowała rutyna przeciwników w tiebreakowych rozgrywkach.

 

W pojedynku pierwszych rakiet Kamil odrobił straty pokonując Janka Zielińskiego. Karol zagrał bardzo ambitnie. Nieznacznie uległ w pierwszym secie 5/7, natomiast w drugiej odsłonie przy stanie 0/1 przydarzyło się nieszczęście w postaci kontuzji pachwiny. Przy stanie 0/3 nie było sensu ryzykować zdrowia, gdyż mecz był w tych okolicznościach rozstrzygnięty.

 

PKTZ WINNER PIOTRKÓW TRYB. – KS WARSZAWIANKA 1:2

Kamil Majchrzak/Karol Duś – Jan Zieliński/Philip Gresk 6/7(3) 6/7(4)

Kamil Majchrzak – Jan Zieliński 7/5 6/3

Karol Duś – Philip Gresk 5/7 0/3 krecz medyczny Karola


 

KLIKNIJ!Zostaje nam pogratulować tenisistom Warszawianki i cieszyć się z tytułu wicemistrzowskiego.


W kategorii kadetów każdy tytuł sporo już waży, Zatem wielkie brawa dla Kamila, Karola i Maćka.

 

 

KLIKNIJ!Ostateczna kolejność drużyn

1. KS Warszawianka
2. PKTZ Winner Piotrków Trybunalski
3. KS Match Point Wrocław
4. TKS Arka Gdynia
5. SKT Sopot
6. KS Promień Opalenica
7. KS Górnik Bytom
8. BKT Advantage Bielsko-Biała