KLIKNIJ!W Bytomiu w dniach 9-11.09 odbył się turniej nadziei tenisowych LETNI SUPERMASTERS 2011. W gronie najlepszych ósemek zawodników rywalizujących w kategoriach do lat 12, 13 i 14 nasz klub reprezentowały Wiktoria Nosek i Michalina Jędrzejczak.


Obydwie walczyły w najstarszej kategorii – młodziczek. Wiktoria zajęła III, a Michalina VII miejsce.

 

 

Dziewczęta rywalizowały w grupach, z których prawo walki o najwyższe laury miały dwie najlepsze zawodniczki.

KLIKNIJ!Michalinę los przydzielił do grupy A. Niestety naszej zawodniczce nie udało się zwyciężyć w żadnym pojedynku, co nie znaczy, że stanowiła tło dla rywalek. Przeciwnie! W spotkaniu z nr 1 na liście polskich młodziczek Aleksandrą Buczyńską (RKR Radom) po porażce w pierwszym secie do zera Miśka zdołała się pozbierać i zwyciężyć w tiebreaku drugiej odsłony.

Losy meczu przesądził pechowo przegrany supertiebreak 14/16!. W innych meczach grupowych nasza tenisistka uległa Marcjannie Owczarek (KT Legia Warszawa) 2/6 3/6 oraz Katarzynie Wysoczańskiej (KTA Wrocław) 5/7 3/6.


Czwarte miejsce w grupie dało Michalinie prawo gry o VII miejsce. Sympatycznie, że udało się zwycięsko zakończyć sezon. Tenisistka Winnera pokonała Katarzynę Kowalską (TKS Arka Gdynia) 6/2 6/1 i uplasowała się na VII pozycji.


O wyższe lokaty walczyła druga z naszych reprezentantek Wiktoria Nosek. Przypominamy, że Wiktoria zimą sprawiła dużą niespodziankę wygrywając supermastersa halowego.

 

KLIKNIJ!Bytomiu występując w grupie B pokonała Elżbietę Iwaniuk (AZS Poznań) 6/1 6/4 oraz Katarzynę Kowalską (TKS Arka Gdynia) 7/5 6/0. Niestety nie udało się zwyciężyć w ostatnim spotkaniu z wyżej notowaną Patrycję Maślanką (KS Sport Med. Zabrze), której Wiktoria uległa nieznacznie w supertiebreaku 10/12.

 

Wcześniej w setach było 3/6 6/2. Sytuacja w grupie okazała się bardzo skomplikowana, gdyż trzy zawodniczki legitymowały się dwoma zwycięstwami. Okazało się, że najlepszy bilans ma nasza Winnerka, co spowodowało, że z pierwszego miejsca awansowała do półfinałów.


Niestety walkę o finał wygrała Katarzyna Wysoczańska, która pokonała Wiktorię 7/5 6/2. Ostatecznie nasza tenisistka uplasowała się na III pozycji. Na podium wdrapała się bez gry, gdyż walkowerem mecz oddała grupowa rywalka Elżbieta Iwaniuk.

 

Gratulujemy naszym dziewczętom awansu do elitarnych rozgrywek i osiągniętych rezultatów. Gratulujemy całego sezonu, okraszonego zwycięstwami w turniejach ogólnopolskich, a przede wszystkim brązowym medalem Mistrzostw Polski.