KLIKNIJ!W drugiej połowie czerwca w kilku turniejach ogólnopolskich udział wzięły nasze kadetki Dominika Opala i Karolina Śpiewak.

 

Efektem startów był ćwierćfinał Dominiki w krakowskiej Serii 2 oraz deblowe zwycięstwo i dwa finały Kajki w ogólnopolskich turniejach w Żywcu i w Szczecinie.

 Relację rozpoczniemy chronologicznie, od OTK Seria 2 w Żywcu, który odbył się w dniach 17-21.06. W turnieju na pięknym obiekcie KS Czarni Góral Żywiec udział wzięła Karolina.

Nasza zawodniczka rozstawiona z nr 3 rozpoczęła od ćwierćfinału. W pierwszym secie spotkania z Justyną Sasiak (KS Grzegórzecki Kraków) zagrała na miarę swoich możliwości i pewnie zwyciężyła 6/1. Niestety w kolejnych odsłonach, mimo waleczności, skuteczność gry Kajki spadła i nieznacznie 7/6(7) 6/4 lepsza okazała się rywalka.


W turnieju gry podwójnej Kajka wspólnie z partnerką Izabelą Leśniak (Wawel Kraków) awansowały do finału po zwycięstwie nad parą Karolina Długosz/Katarzyna Kubicz (KS Sport-Med. Zabrze/NST) 1/6 6/4 10/7. W walce o I miejsce dziewczęta nie zdołały pokonać rozstawionych z nr 1 zawodniczek KT Radość 90 Warszawa Zofii Kulig i Magdaleny Sawickiej. Rywalki zwyciężyły 6/4 6/4.


KLIKNIJ!W dniach 23-25.06 w Krakowie odbył się OTK Seria 2. Do rywalizacji przystąpiła Dominika Opala. Nasza zawodniczka najpierw pokonała reprezentantkę gospodarzy (KS Grzegórzecki) Katarzynę Wilk 6/1 6/2, następnie sprawiła miłą niespodziankę zwyciężając rozstawioną z nr 8 Annę Morkowską (SKF Groclin Sport Grodzisk Wlkp.) 6/4 6/4 i awansując do ćwierćfinału. Na walkę o wyższe cele Dominice nie pozwoliła Katarzyna Kubicz (NST), która pokonała naszą reprezentantkę 6/2 6/0.


Ta sama rywalka występująca w parze z Klaudią Borek (MKT Nowy Sącz) nie pozwoliła Dominice oraz Karolinie Roguskiej (KT Legia Warszawa) awansować do półfinału turnieju gry podwójnej.


Równolegle w Szczecinie na obiektach SKT tenisiści rywalizowali w OTK Seria 1. O punkty rankingowe walczyła Kajka Śpiewak. W singlu nie powiodło się, gdyż zawodniczka Winnera uległa w pierwszym meczu Zuzannie Dotce (NST) 6/7 (5) 0/6.


Częściowo Kajce udało się zrewanżować w turnieju deblowym. Grając wspólnie z Aleksandrą Makiewicz pokonała Zuzannę grającą w parze z Julią Kiełpikowską (AZS Bydgoszcz) 6/2 6/2 i awansowała do finału. W walce o zwycięstwo w turnieju Kajka i Ola musiały uznać wyższość Patrycji Karolak i Aleksandry Kostenckiej (MKT Łódź/Olimpia Poznań) 5/7 1/6.


Z obiektu SKT tenisiści przenieśli się na korty Promastersa, by rywalizować w drugiej szczecińskiej Serii 1. Przebieg turnieju dla Kajki okazał się bardzo podobny. W singlu niepowodzenie w postaci porażki z tenisistką gospodarzy Darią Kuczer 1/6 2/6.

Na szczęście nasza zawodniczka do udanych może zaliczyć kolejny występ w turnieju deblowym. Tym razem Kajka oraz Julia Przybylska (AZS Poznań) stworzyły parę rozstawioną z nr 1.


Dziewczęta w ćwierćfinale miały wolny los. W 1/2 natomiast stoczyły pojedynek o dwóch różnych obliczach z zawodniczkami Promastersa Dominiką Odachowską i Izabelą Nikolenko. Na szczęście po wyjątkowo nerwowym spotkaniu udało się zwyciężyć 6/0 1/6 11/9.


W finale rozgrywanym przeciwko Patrycji Karolak i Aleksandrze Kostenckiej było już mniej nerwowo, co nie oznacza że łatwo. Kajka z Julią zwyciężyły 7/5 6/3 i zajęły pierwsze miejsce w turnieju.