KLIKNIJ!W dniach 18-19.06 w Skierniewicach rozegrano Letnie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego juniorów.

Turniej do udanych może zaliczyć nasz reprezentant Maciek Domański, który zdobył tytuł mistrzowski w deblu oraz wicemistrzowski w singlu.

Ośmiu tenisistów rywalizowało w dwóch grupach, z których zwycięscy rywalizowali o pierwsze miejsce, zawodnicy z drugich miejsc o trzecią lokatę, itd.
Tenisista Winnera był liderem grupy B, w której pokonał Krzysztofa Skierkowskiego (KT Start Łódź) 6/3 6/2, Pawła Kozicę (TUKS Kozica Piotrków Tryb.) 6/2 6/1 oraz Błażeja Masnego (STZ Uzar Skierniewice) 6/0 6/1. Dobra gra oraz komplet zwycięstw dały Maćkowi prawo gry o tytuł mistrza województwa.

Zgodnie z oczekiwaniami na pierwszym miejscu w grupie A rywalizację zakończył Mikołaj Apelt Ciupiński (MKT Łódź).

KLIKNIJ!Pojedynek finałowy okazał się zaciętym widowiskiem. W pierwszym secie 7/5 tryumfował Łodzianin, w drugiej odsłonie 6/4 dla Maćka. Decydującą partię lepiej rozpoczął Doman, który prowadził 3/1 i 40/15. Niestety dekoncentracja wiele kosztowała naszego tenisistę, który przegrał wszystkie następne gemy i musiał zadowolić się srebrnym medalem.

Z przebiegu meczu pozostał mały niedosyt, nie może on jednak zmienić pozytywnych odczuć związanych z występem Maćka.

Obydwaj finaliści wspólnie stanęli do walki w turnieju deblowym. Chłopcy nie zawiedli. W półfinale zwyciężyli Błażeja Masnego i Macieja Kitlińskiego (STZ Uzar Skierniewice/RSTZ Rawa Maz.) 6/1 6/0, natomiast w finale parę Dawid Baranowski/Paweł Kozica (PKT Pabianice/TUKS Kozica Piotrków Tryb.) 6/3 6/2.

W Skierniewicach Maciek zdobył nie tylko medale. Ważne są również dobre punkty do klasyfikacji juniorów, która w przyszłym sezonie będzie podstawową listą naszego tenisisty. Gratulujemy!