KLIKNIJ!Od początku sezonu wysoką formę utrzymuje Michalina Jędrzejczak. Kolejne dobre wiadomości dotarły do nas z dwóch turniejów.

 

Z małym poślizgiem gratulujemy Miśce drugiego miejsca w singlu oraz zwycięstwa w deblu podczas OTK Super Seria XXXIII Turniej Chemików, który odbył się w Puławach, w dniach 27-30.05.

 

W innej Super Serii, X Memoriale Wiesława Gąsiorka, rozegranym w dniach 18-21.06 w Poznaniu Miśka zajęła III miejsce w singlu.

 


W Puławach nasza zawodniczka rozstawiona została z nr 3 i w I rundzie miała wolny los. W II rundzie Miśka nie bez trudu pokonała Gulię Zanotto (KT Warszawianka) 7/6(5) 6/3. W kolejnych dwóch spotkaniach było już łatwiej. Tenisistka Winnera w stosunku 6/3 6/0 pokonała Aleksandrę Kocot (NST Podkarpackie), następnie identycznym wynikiem zwyciężyła Ninę Furmaniak (KT Avia Świdnik). W finale się nie powiodło. Warunki na korcie dyktowała nr 1 w kraju Aleksandra Buczyńska (RKT Radom), która 6/1 6/0 pokonała naszą reprezentantkę.

 


Finalistki turnieju singlowego wspólnie wystąpiły w turnieju deblowym. Nie dziwi więc, że dziewczęta niezagrożenie sięgnęły w nim po najwyższą pulę. Michalina z Olą najpierw pokonały parę Warszawianki Michalina Borzęcka/Gulia Zanotto 6/2 3/0 krecz, następnie Magdalenę Stępnik i Natalię Wiewiór(MUKS Gemik Kielce/RKT ABC Rzeszów) 6/2 6/0.

W finale nasza para okazała się lepsza od Zuzanny Marciniak i Marcjanny Owczarek (OTC Warszawianka/KT Legia Warszawa) 6/2 6/1.


***


W poznańskim Memoriale Wiesława Gąsiorka nasza tenisistka również uzyskała 3 rozstawienie. W pierwszym spotkaniu przeciwko Natalii Przybylskiej (AZS Poznań) Michalina nie pozwoliła sobie na stratę chociażby jednego gema.

 

Z kolei w II rundzie pokonała 6/3 6/2 reprezentującą OTC Warszawa Zuzannę Marciniak. W ćwierćfinale zawodniczka Winnera kolejny raz w tym sezonie spotkała się z reprezentującą MKT Łódź Ewą Żyłką. Jak dotąd Michalina wychodziła zwycięsko z tych konfrontacji. Podobnie było w poznańskim ćwierćfinale, gdzie zwyciężyła 6/4 6/3.

 

W półfinale Michalina stoczyła zacięty pojedynek z młodą, rewelacyjnie się spisującą Wiktorią Kulik (KTA Wrocław). Niestety z morderczego pojedynku zwycięsko wyszła rywalka, która wygrała 5/7 7/6 6/3.


Z dużym zaciekawieniem czekamy na kolejną listę klasyfikacyjną młodziczek. Mamy nadzieję, że pokłosiem dobrych wyników naszej ambitnej tenisistki będzie awans do pierwszej dziesiątki rankingu młodziczek.