KLIKNIJ!W minioną sobotę 25.10, w Kaliszu odbył się II Ogólnopolski Turniej Minitenisa. Zaprezentowała się tam trójka zawodników zdobywających tenisowe szlify pod okiem instruktora Macieja Wściubiaka. Nasi zawodnicy grali ze zmiennym szczęściem, jednak ambicji i sportowego charakteru nikt nie może im odmówić.

 

W zawodach udział wzięli: Kaja Kobusiewicz oraz Wictoria Wściubiak w kat. do lat 10 oraz Maksymilian Rycerz w kat do lat 8.

 

KLIKNIJ!Najlepszą formę zaprezentowała Kaja. Dziewczęta swoje pojedynki rozgrywały w grupie, systemem każda z każdą, do 11 wygranych punktów.

 

 

 

Nasza zawodniczka pokonała:

 

Katarzynę Mroczkowską (TUKS Kozica Piotrków Tryb.) 11/8

Aleksandrę Mirowską (TUKS Kozica Piotrków Tryb.) 11/8

Emilię Siewior (TUKS Kozica Piotrków Tryb.) 11/5

Nadię Sawicką (TUKS Kozica Piotrków Tryb.) 11/6

Wiktorię Wściubiak (PKTZ Winner Piotrków Tryb.) 11/5.

 

 

KLIKNIJ!W całych zawodach podopieczna Macieja Wściubiaka poniosła zaledwie jedną nieznaczną porażkę w meczu z Gabrielą Szymurą (MUKT Pleszew) 9/11. Ostatecznie, żeby wyłonić zwyciężczynię organizatorzy zmuszeni byli liczyć małe punkty. Niestety bilans ten Kaja miała najmniej korzystny spośród zawodniczek z jedną porażką na koncie i sklasyfikowana została na III miejscu. Mimo że była realna szansa na zwycięstwo w imprezie pozycję naszej zawodniczki uważamy za olbrzymi sukces. Serdecznie gratulujemy.

 

 

KLIKNIJ!W tej samej kategorii zaprezentowała się Wiktoria Wściubiak. Dla trenującej od niedawna Wiki sam udział w turnieju był olbrzymim przeżyciem. Niestety w swoim debiucie musiała zapłacić tzw. frycowe. Jeżeli jednak dalej z zapałem będzie podchodziła do treningów, za rok odnotujemy nie tylko udział, ale i osiągnięcia sportowe. Powodzenia.

 

 

KLIKNIJ!Spore nadzieje wiązaliśmy z występem Maksymiliana Rycerza. Początek rywalizacji tenisistów w kategorii do lat 8 odbywał się w grupach, systemem każdy z każdym do 9 wygranych gemów.

Maks trafił do silnie obsadzonej grupy i swoje pierwsze pojedynki rozegrał z jak się później okazało czołową trójką turnieju. Uległ kolejno:

 

Michałowi Matuszewskiemu (Tomag Kalisz) 3/9

Wojciechowi Borowemu (WTT Września) 5/9

Maciejowi Marciniakowi (MKT Łódź) 5/9.

 

W tym momencie jego awans do ćwierćfinału zawisł na włosku. Nasz zawodnik na szczęście wygrał pozostałe pojedynki grupowe z:

 

Konradem Makowskim (WTT Września) 9/6

Jakubem Gołębiakiem (Tenis Max Kalisz) 9/2

oraz walkowerem z Gabrielą Kranc (Tenis Max Kalisz).

 

 

KLIKNIJ!W meczu o awans do strefy medalowej Maks spotkał się ze zwyciężczynią drugiej grupy – Wiktorią  Molińską.(TUKS Kozica Piotrków Tryb.). Niestety pojedynek wygrała rywalka w stosunku 9/5.

 

 

 

KLIKNIJ!W walce o 5 miejsce nasz zawodnik nie sprostał Adzie Mateckiej (MUKT Pleszew) 7/9 i ostatecznie sklasyfikowany został na pozycji 7-8 w gronie 13 zawodników. Głowa do góry Maks! Nie udało się teraz, więc za rok „zamieszasz” w kategorii do lat 9.

 

 

 

KLIKNIJ!Trzyosobowa ekipa PKTZ Winner wróciła zatem z Kalisza z jednym brązowym medalem. Najważniejsza jednak była możliwość rywalizacji z rówieśnikami oraz dobra zabawa. Na bardziej znaczące wyniki sportowe przyjdzie jeszcze czas.