KLIKNIJ!W ostatni weekend września na piotrkowskich kortach odbyły się wojewódzkie turnieje klasyfikacyjne w kategoriach do lat 10, 12 i 14. W zmaganiach udział wzięła liczna grupa zawodników, którzy obecnie doskonalą swoje umiejętności tenisowe pod okiem instruktora Macieja Wściubiaka. Mamy nadzieję, że już od sezonu zimowego wszyscy z dumą reprezentować będą barwy PKTZ Winner.

 

 

KLIKNIJ!10 letnia Lena Hodorowicz zaprezentowała się w turnieju krasnalek.  W kategorii skrzatów wystąpił Michał Łągwa, wśród młodziczek rywalizowały Karolina Śpiewak oraz Berta Hodorowicz, natomiast w zmaganiach chłopców do lat 14 udział wzięli Kamil Majchrzak, Maciej Domański i Norbert Wężyk.

 

Najlepszy wynik osiągnął znajdujący się już w okresie roztrenowania Kamil Majchrzak. Kamil długo musiał przekonywać trenera, żeby ten pozwolił mu wystąpić. Dobrze się stało, że czynił to skutecznie, gdyż swoje występy w sezonie letnim zakończył zwycięstwem w singlu i deblu.

 

KLIKNIJ!W turnieju singlistów pierwszym rywalem, który stanął na drodze naszego zawodnika był Hubert Parchomiuk (ST TieBreak Warszawa). W spotkaniu ze swoim rówieśnikiem Kamil pewnie zwyciężył 6:0 6:1. Podopieczny Macieja Wściubiaka cenną wygraną zanotował w pojedynku półfinałowym, który stoczył z Mikołajem Apelt Ciupińskim (MKT Łódź). Spotkanie rozstrzygnął na swoją korzyść w stosunku 6:2 6:2. O zwycięstwo w turnieju Kamil walczył z Pawłem Kozicą (TUKS Kozica). Mecz odwiecznych lokalnych rywali zakończył się przy stanie 6:2 3:0 dla naszego zawodnika z powodu kreczu medycznego Pawła.

 

 

KLIKNIJ!W turnieju deblowym Kamil wystąpił wraz z Pawłem Kozicą. Chłopcy rzetelnie podeszli do swoich obowiązków i po zwycięstwie nad parą Miłosz Gala/Maciej Domański 6:3 6:2 oraz w finale nad reprezentantami ST TieBreak Warszawa Michałem Bedrą i Hubertem Parchomiukiem 6:2 6:1 odebrali dyplomy i puchary za I miejsce.

 

III miejsce wśród młodzików zajął Maciej Domański. Uczynił to zwyciężając w swoim pierwszym występie Maksymiliana Makowskiego (MKT Łódź) 6:1 6:3. W półfinale lepszy od Maćka okazał się Paweł Kozica 7:5 6:2.

 

 

 

KLIKNIJ!W tej samej kategorii zaprezentował się również Norbert Wężyk, który niestety uległ w I rundzie Maksymilianowi Makowskiemu 4:6 1:6. W grze podwójnej Norbert wystąpił w parze z Mikołajem Wężykiem (Champions). Chłopcy ulegli w I rundzie późniejszym finalistom - zawodnikom ST TieBreak Warszawa Michałowi Bedra i Hubertowi Parchomiukowi 3:6 4:6.

 

Dobrze w rywalizacji młodziczek poczynała sobie Karolina Śpiewak. Dziewczęta rywalizowały w grupach rozgrywając w tej fazie po jednym secie. W swoim pierwszym występie Karolina uległa Martynie Piekarskiej (TUKS Nortenis Piotrków Tryb.) 1:6. W kolejnym meczu zagrała już zdecydowanie lepiej i pokonała 6:0 Bognę Gałkę (MMKT Łęczyca). Niesamowity przebieg miał pojedynek o wejście do strefy medalowej z Patrycją Karolak (MKT Łódź). Kaja nieznacznie prowadziła przez cały set, jednak ambitna postawa Patrycji pozwalała jej doprowadzać do wyrównania. W emocjonującym tiebreaku zwyciężyła Patrycja 12:10 mimo że nasza zawodniczka miała kilka piłek meczowych. Przyznać należy, że rywalka broniąc piłki meczowe zaprezentowała stalowe nerwy i dużą odwagę. Nasza zawodniczka sklasyfikowana została ostatecznie na V miejscu.

 

KLIKNIJ!W turnieju deblowym Kajka występując w parze z Martyną Piekarską po zwycięstwie nad parą Karolina Owczarek/Daria Wójtowicz (TUKS Champion Piotrków Tryb./TUKS Kozica Piotrków Tryb.) 6:2 6:3 awansowała do finału. Niestety w pojedynku o I miejsce dziewczęta rozczarowały ulegając Dominice Opali i Patrycji Karolak (TUKS Kozica Piotrków Tryb./MKT Łódź) 3:6 4:6

 

Swój turniejowy debiut zanotowała trenująca od niedawna pod okiem Macieja Wściubiaka Berta Hodorowicz. Na zwycięstwa w rywalizacji dziewcząt do lat 14 trzeba oczywiście poczekać. Cieszymy się jednak z postępów jakie stale czyni ambitna Berta.

 

 

KLIKNIJ!Młodsza siostra Berty – Lena w swoim pierwszym występie pokonała Aleksandrę Czynkier (UKS Tenis SP 41 Łódź) 6:4 6:3. Gratulacje! Kolejnej rundy Lenie nie udało się już jednak przebrnąć.

 

 

 

Michał Łągwa po zwycięstwie 6:1 6:1 nad Piotrem Millerem (TUKS Kozica Piotrków Tryb.) dotarł do półfinału turnieju singlowego skrzatów. W finale jednak zagrał rywal Michała - Robert Liubys (TUKS Kozica Piotrków Tryb.) po zwycięstwie 6:3 6:1.

 

Michał występując w parze z Piotrem Millerem zajął II miejsce w turnieju deblowym.

 

 

Bardzo cieszymy się z faktu, że kadra klubu PKTZ Winner się rozrasta. Oprócz początkujących, młodych adeptów tenisowego rzemiosła do klubu swój akces zgłaszają zawodnicy o uznanej już marce. Stwarza to nowe możliwości organizacyjne oraz podnosi konkurencję w trakcie treningów grupowych. Jeżeli wszyscy zaaklimatyzują się w klubie i zaakceptują metody szkoleniowe instruktora Macieja Wściubiaka, czeka nas bardzo ciekawa przyszłość.