KLIKNIJ!Mimo, że halowy sezon ogólnopolski dobiegł końca, do zdobycia pozostało jeszcze kilka punktów do klasyfikacji PZT. Okazją ku temu są turnieje wojewódzkie. W jednym z nich, rozgrywanym w dniach 14-15.03, w Pabianicach, swoich sił w kategorii młodzików próbowali Karolina Śpiewak i Michał Łągwa oraz powracająca po przerwie Dominika Opala, która dalszy rozwój swojej kariery powierzyła instruktorowi PKTZ Winner - Maciejowi Wściubiakowi.

Najlepiej w turnieju wypadł Michał Łągwa. Dla naszego skrzata był to dopiero drugi start w wyższej kategorii wiekowej. Tymczasem w turnieju wypadł bardzo dobrze, zajmując II miejsce.

 

 

W swoim pierwszym występie Michał spotkał się z reprezentującym barwy TUKS Kozica Piotrków Tryb., swoim rówieśnikiem - Piotrem Szymańskim. Po ciekawym meczu triumfował nasz reprezentant 6:4 6:3. Zwycięstwo dało przepustkę do gry w półfinale, w którym Michał rywalizował z Maksymilianem Makowskim (MKT Łódź). Pojedynek zakończył się zdecydowanym zwycięstwem naszego reprezentanta 6:2 6:1.

Awans Michała do finału turnieju młodzików rozpatrywać możemy w kategoriach miłej niespodzianki. Liczyliśmy, że w niedzielnym finale nasz tenisista postara się o sensację. Niestety spotkanie z Pawłem Kozicą (TUKS Kozica Piotrków Tryb.) nie należało do najlepszych w jego wykonaniu i ostatecznie Michał musiał zadowolić się II lokatą.

 

KLIKNIJ!Wśród dziewcząt Karolina Śpiewak o awans do półfinału rywalizowała z Angeliką Łukasiak (ŁKT Łódź). Rok młodsza rywalka nie zamierzała oddawać pola naszej zawodniczce, w związku z tym spotkanie miało zacięty i wyrównany przebieg. Zwycięsko jednak z niego wyszła Kaja 7:5 7:6(7).

 

W półfinale nasza zawodniczka musiała uznać wyższość liderki klasyfikacji PZT skrzatek – Magdaleny Fręch (ŁKt Łódź) 3:6 2:6.

 

Dominika Opala udział w turnieju zakończyła w fazie ćwierćfinałowej ulegając po bardzo zaciętym spotkaniu Marii Robowskiej (ŁKT Łódź) 4:6 6:3 6:7(5).

 

 

KLIKNIJ!Kaja i Dominika miały okazję zrewanżować się za niepowodzenia w singlu swoim rywalkom. Jednak i tym razem Łodzianki okazały się lepsze.

 

 

W najbliższy weekend nadarza się kolejna okazja do pokazania się na arenie wojewódzkiej. Życzymy sukcesów i trzymamy kciuki.