Najmłodsi zawodnicy PKTZ Winner, stojący u progu swych karier powoli zaczynają rywalizować na arenach tenisowych. Wiktoria Wściubiak, Lena Hodorowicz, Kaja Kobusiewicz oraz Maksymilian Rycerz postawili sobie ambitny cel udziału w XIV Ogólnopolskim Turnieju w Mini-Tenisie o Puchar Prezydenta Miasta Radomia, który odbył się w dniach 13-14.12.2008.

 

Impreza organizowana przez KT Return Radom z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę tenisistów. W tegorocznej edycji w kategoriach do lat 8, 9 i 10 wystartowało ponad 120 zawodników i zawodniczek, reprezentujących kluby z Warszawy, Radomia, Kielc, Wrocławia, Łodzi, Pabianic, Białej Podlaskiej, Zduńskiej Woli, Szczawna-Zdroju i Piotrkowa Trybunalskiego.

 

Nasi młodzi zawodnicy nie zdobyli medalowych pozycji, zyskali jednak bezcenne doświadczenia i mogli uczestniczyć w jednej z pierwszych tenisowych przygód.

 

Najlepiej zaprezentował się występujący w kategorii do lat 8 Maksymilian Rycerz, który dotarł do III rundy turnieju.

Do II rundy awansowała Lena Hodorowicz rywalizująca w kategorii do lat 10, nie powiodło się natomiast naszym 9 latkom – Wiktorii Wściubiak i Kaji Kobusiewicz, które nie przebrnęły I rundy.

* * * * *

Kaja Kobusiewicz wystartowała w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym krasnalek, który odbył się 30.12 w hali piotrkowskiego OSIR.

Występ naszej zawodniczki uznać należy za poprawny. Dziewczęta rywalizowały w grupach. Po pierwszych dwóch pojedynkach nasza zawodniczka miała komplet zwycięstw, niestety w kolejnych dwóch uległa swoim przeciwniczkom nie wykorzystując dużej szansy na awans do strefy półfinałowej. Miejmy nadzieję, że z turnieju na turniej będzie coraz lepiej.