Nadal nie zawodzi nasz jedyny reprezentant w kategorii skrzatów – Michał Łągwa.

Podczas Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Super Seria Tikkurila Coatings CUP rozgrywanego w Tarnowie w dniach 12-16.12 Michał znalazł się w gronie ośmiu najlepszych singlistów, natomiast występując wspólnie z Patrykiem Królikiem (KS Warszawianka) był o krok od wygrania rywalizacji deblistów, zajmując ostatecznie znakomite II miejsce.

 

Swój pierwszy singlowy pojedynek podopieczny Macieja Wściubiaka rozegrał z reprezentantem MKT Nowy Sącz – Grzegorzem Brotoniem. Mecz zakończył się zwycięstwem Michała bez straty gema.

 

W walce o ćwierćfinał turnieju na drodze Michała stanął tenisista gospodarzy (TKT Tikkurila Tarnów) – Jakub Węgrzyn, rozstawiony w turnieju z nr 5. Po raz kolejny okazało się, że miejsce Michała to ścisła krajowa czołówka. Po dobrym meczu nasz zawodnik pokonał sklasyfikowanego na 7 miejscu w rankingu PZT rywala 6:1 6:2(!) i awansował do czołowej ósemki jako jedyny nierozstawiony zawodnik.

 

W ćwierćfinale Michałowi przyszło walczyć z jak się później okazało zwycięzcą całego turnieju Hubertem Hurkaczem (KKT Wrocław). Reprezentant PKTZ Winner rozegrał dobry mecz i na pewno tanio skóry nie sprzedał. Uległ „krajowej dwójce”  3:6 3:6 zostawiając po sobie bardzo korzystne wrażenie.

 

Nasz Winner występując w parze z Patrykiem Królikiem udowodnił, że triumf w niedawnym OTK1 w Sopocie nie był dziełem przypadku.

Wspólna gra Michała i Patryka okazała się strzałem w dziesiątkę. W Tarnowie nasza para rozpoczęła rywalizację od 2 rundy, w której Michał z Patrykiem starli się z parą gospodarzy – Mateuszem Bizonem i Tomaszem Kutą, wygrywając 6:3 6:0.

 

W półfinale na piotrkowsko - warszawską parę czekali już reprezentanci SKT Sopot - Maksymilian Raupuk i Cezary Walkusz. Nasi zawodnicy pokonali rozstawionych z nr 2 przeciwników 6:0 6:3 i tym samym awansowali do finału.

 

Finał tarnowskiej super serii dostarczył wielu emocji. Przeciwnikiem Michała i Patryka okazali się rozstawieni z nr 1 Przemysław Michocki i Mateusz Piątek (AZS Poznań/ Avia Świdnik). W pierwszym secie lepsi okazali się faworyci, zwyciężając w stosunku 6:3. Drugi set to koncertowa gra naszych chłopców i zwycięstwo 6:2. O wszystkim zadecydować musiał nie lubiany przez wszystkich supertiebreak. Wygrali go Przemek i Mateusz w stosunku 10:7 i tym samym Michał Łągwa i Patryk Królik musieli zadowolić się II miejscem. Mimo chwilowego rozczarowania wynik turnieju uznać należy za kolejny olbrzymi sukces reprezentanta PKTZ Winner.

 

W kolejnych dwóch silnie obsadzonych turniejach ogólnopolskich Michał osiągnął bardzo dobre rezultaty. Zdobyte puchary to wspaniały prezent gwiazdkowy dla niego, rodziców oraz trenera. Mamy nadzieję, że znakomita forma naszego zawodnika potrwa do końca sezonu. Gratulujemy.