Po dobrych występach w mistrzostwach województwa naszym młodzikom wciąż nie udaje się poważniej zaistnieć na arenie ogólnopolskiej.

Karolina Śpiewak i Maciej Domański bez powodzenia wystartowali w silnie obsadzonym Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Seria 1 w Bytomiu, rozgrywanym w dniach 12-16.12.

 

Kajka w I rundzie turnieju indywidualnego nie dała rady Karolinie Śnicie (GTT Głogów) ulegając 3:6 3:6.

 

Lepiej wypadł występ naszej zawodniczki w turnieju deblowym. Do rywalizacji Kaja przystąpiła w parze z Agatą Bieńkowską (WTT Wejherowo), córką znanego tenisisty i kapitana reprezentacji Polski na mecze Pucharu Davisa – Lecha Bieńkowskiego.

Dziewczęta wykorzystały szanse i po dobrej grze zapewniły sobie awans do półfinału turnieju pokonując bez straty gema parę Aleksandra Goławska/Natalia Parchowska (KT Axel-Diłaj Gdańsk/ SKT Sopot).

W półfinale Karolina z Agatą zmierzyły się z rozstawionymi z nr 1 reprezentantkami KT Jelenia Góra – Natalią Lewińską i Moniką Przybył. Niestety mimo momentami dobrej gry pojedynek wygrały rywalki 6:3 6:1. Na pocieszenie warto dodać, że przeciwniczki triumfowały również w meczu finałowym.

 

Maciej Domański odpadł w I rundzie turnieju singlistów po porażce z Oskarem Michałkiem (STT Fakro Nowy Sącz) 1:6 2:6. Niestety naszemu reprezentantowi zabrakło nie tyle umiejętności, co wiary we własne siły.

 

Również w I rundzie Maciek zakończył swój udział w turnieju deblowym. Wystąpił w nim w parze z przyjacielem naszego klubu – Pawłem Zawiszą (MKS 1985 Szczawno Zdrój).

 

Los nie okazał się łaskawy kojarząc Pawła z Maćkiem z rozstawionymi z nr 2 Mateuszem Górskim i Borysem Sulgostowskim (SKT Sopot/NST). Po stojącym na przeciętnym poziomie meczu do półfinału awansowali rywale wygrywając 6:3 6:1.

 

Przed naszymi młodzikami najważniejszy występ. W najbliższą niedzielę (21.12) Maciej Domański i powracający po kontuzji Kamil Majchrzak oraz Michał Łągwa rozegrają finał regionalny Drużynowych Mistrzostw Polski.  Przeciwnikiem naszej drużyny będzie reprezentacja RKS "Okęcie" Warszawa. Ewentualne zwycięstwo umożliwiłoby rywalizowanie z najlepszymi podczas finału HDMP w Sopocie. A więc trzymamy wszyscy kciuki!