KLIKNIJ!Pracowity przełom czerwca i lipca miał zawodnik PKTZ Winner Dawid Baranowski. Uczestniczył najpierw w OTK Seria 1 w Zamościu, odbywającym się w dniach 27-30.06, by następnie zaprezentować się w Bydgoszczy podczas OTK Super Seria trwającym od 30.06 do 03.07.

Duży sukces odnotował w Zamościu, gdzie występując w parze z Pawłem Wiszem (KS "Grzegórzecki" Kraków) dotarł do finału turnieju deblowego.

W drodze do 2 miejsca w turnieju Dawid z Pawłem pokonali parę reprezentującą KS "Czarni" Rzeszów Kacper Wojniczka/Piotr Groszek 6:0 6:1. W półfinale sprawili duża niespodziankę eliminując rozstawioną parę Stefan Michalik/Borys Sulgostowski (UKS "Miętne 01" Garwolin/NST warmińsko-mazurskie), wygrywając pojedynek w stosunku 6:4 6:4. W meczu finałowym nasza para musiała niestety uznać wyższość rywali rozstawionych z nr 1 Konrada Marka i Kamila Dziedzica (KS "Grzegórzecki" Kraków/KT "Legia" Warszawa) 1:6 6:7(4).

Drugie miejsce w silnie obsadzonym ogólnopolskim turnieju oraz postawa w spotkaniu finałowym z zawodnikami ze ścisłej krajowej czołówki młodzików to bardzo duży sukces naszego zawodnika.

W turnieju singlowym podopieczny Macieja Wściubiaka w I rundzie pokonał Kacpra Drelicha (SKF KT "4 Hand" Lublin) 6:0  6:1. W meczu II rundy nie sprostał jednak Stefanowi Michalikowi.

 

Kolejne punkty do klasyfikacji PZT Dawid zdobył podczas turnieju super seria "Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy”.

 

W rywalizacji singlistów nasz zawodnik awansował do czołowej 16-tki pokonując w I rundzie Alana Rybickiego (SKT "Centrum" Bydgoszcz) 6:0 6:1. W II rundzie Dawid spotkał się z numerem 1 na liście PZT skrzatów – Mateuszem Górskim (SKT Sopot). Niestety musiał uznać rywala w stosunku 3:6 2:6. Z gry Dawida możemy być jednak zadowoleni.

 

W turnieju deblowym podopieczny Macieja Wściubiaka wystąpił się w parze z Maciejem Nadukiem (RKS Okęcie Warszawa). W rywalizacji deblistów Dawidowi również udało się awansować do II rundy, po pokonaniu w I rundzie wyżej notowanej pary Dawid Jarosiński/Pascal Kłos (ChTT Chorzów/SKT Centrum Bydgoszcz) 6:1 1:6 10:5. Niestety w ćwierćfinale los zetknął Dawida i Maćka z parą rozstawioną z nr 1, jak się później okazało zwycięzcami turnieju, Kamil Dziedzic/Jakub Kosicki (KT „Legia” Warszawa/Groclin Dyskobolia).

 

Gratulujemy udanych występów i z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój kariery Dawida.