ImageW dniach 29-31 marca 2008 roku w Pabianicach odbył się Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny w kategoriach do lat 10, 12, 14 dziewcząt i chłopców. Dobry występ zanotowali podopieczni instruktora Macieja Wściubiaka. Kamil Majchrzak w parze z Pawłem Kozicą (TUKS Kozica Piotrków Tryb.) wygrali turniej deblowy, natomiast Dawid Baranowski zajął III miejsce w grze pojedynczej oraz podwójnej w kategorii młodzików.

Dawid awansował do półfinału singla dzięki  zwycięstwom nad Mikołajem Wężykiem (TUKS Champion Team Piotrków Tryb.) 6:2 6:2 i Pawłem Kozicą (TUKS Kozica Piotrków Tryb.) 7:5 7:5.

Niestety choroba wykluczyła naszego zawodnika z pojedynku o finał z Bartoszem Korzeniewskim (NST Mazowieckie).

ImageĆwierćfinał w turnieju singlowym do lat 14 osiągnął 12 letni Kamil Majchrzak, który pokonał Igora Wiśniewskiego (NST Łódzkie) 7:6(4) 6:3. W meczu o półfinał nie miał już jednak większych szans ze starszym o dwa lata Adamem Zaorskim (TieBreak Warszawa). W tej samej kategorii wystąpił również Mateusz Kimelski. Nasz zawodnik, mimo ambitnej postawy uległ Michałowi Kuźnickiemu (ŁKS Łódź) 2:6 4:6

ImageMiłą niespodziankę Kamil Majchrzak sprawił w turnieju deblowym. Występując wspólnie z również 12 letnim Pawłem Kozicą (TUKS Kozica) pokonali w półfinale parę Dawid Baranowski/Mikołaj Apelt-Ciupiński (PKTZ Winner Piotrków Tryb./MKT Łódź) 7:6(5) 6:3.

W finale, po dobrej grze,  zwyciężyli Macieja Domańskiego i Dawida Żabickiego (obaj TUKS Nortenis Piotrków Tryb.) 6:1 6:3. Gratulujemy Kamilowi i Pawłowi dobrej postawy w turnieju.

Brawa należą się 12 letniej Karolinie Śpiewak, grającej również w kategorii młodziczek. Nasza zawodniczka uległa rozstawionej z nr 3 Aleksandrze Kudle (PKT Pabianice). Swoją ofensywną grą  pozostawiła jednak po sobie bardzo dobre wrażenie.

W kategorii skrzatek PKTZ Winner reprezentowała Olga Broś. Nieszczęśliwe losowanie sprawiło jednak, że nasza zawodniczka zakończyła udział w turnieju na  I rundzie, po porażce z rozstawioną z nr 2 Michaliną Jędrzejczak (PKT Pabianice) 2:6 2:6.

W turnieju krasnalek swoiste „pasowanie na Winnera” przeszła Kaja Kobusiewicz, która wygrała swój pierwszy w życiu pojedynek na turnieju rangi WTK.

Dokonała tego w starciu z Patrycją Michalak (UKS SP 41 Łódź) 6:3 4:6 10:2. Radości naszej krasnalki i jej trenera nie było końca. Gratulujemy.

W II rundzie Kaja musiała uznać wyższość Natalii Dorożyńskiej (PKT Pabianice)

Nasza nadzieja na przyszłość, niespełna 8 letni Maksymilian Rycerz przegrał  w I rundzie turnieju krasnali z rozstawionym  z nr 2 Arturem Paturą (TUKS Kozica Piotrków Tryb.) 2:6 2:6. Zebrał jednak kolejne doświadczenia, które zaprocentują w kolejnych sezonach.

Postawa podopiecznych Macieja Wściubiaka daje powody do optymizmu. Oczywiście nie wszystkim udało się wygrać, ważne jednak, że nikt nie zawiódł. Turniej w Pabianicach zakończył występy zawodników PKTZ Winner w sezonie halowym 2007/2008.