KLIKNIJ!W dniach 26-27.09.2009 roku na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego w Łodzi odbył się Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek, w którym bardzo dobrze zaprezentowała się trenująca pod okiem Macieja Wściubiaka – Dominika Opala.
Nasza zawodniczka wygrała zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej.

 

Uczestniczki rywalizacji zostały podzielone na dwie grupy. Dominika, rozstawiona w turnieju z numerem drugim, znalazła się w grupie z Zuzanną Marciniak, Ewą Żyłką (obie MKT Łódź) i Kingą Laskowską (KT „Start” Łódź). Nasza zawodniczka pokonała wszystkie swoje przeciwniczki tracąc zaledwie 5 gemów.

 

KLIKNIJ!W finale Dominika spotkała się z turniejową 1 – Patrycją Karolak z MKT Łódź. W pierwszym secie Dominika od początku przejęła inicjatywę obejmując prowadzenie 2/0, następnie 4/1, nie oddając go już do końca seta, zwyciężając pewnie 6/3.
Drugi set rozpoczął się dla Dominiki od przegranego gema, jednak trzy kolejne padły już jej łupem. Zdobytej przewagi nie oddała ona już do końca spotkania, wygrywając cały mecz 6/3 6/3.


W grze podwójnej Dominika wystąpiła z Michaliną Jędrzejczak (KT „Start” Łódź). W półfinale pokonały one parę Zuzanna Marciniak (MKT Łódź) / Dominika Kusińska (Eurotenis Łódź) 6/2 6/3.

W meczu finałowym czekały już reprezentantki gospodarza turnieju Patrycja Karolak i Ewa Żyłka. Początek meczu nie ułożył się po myśli Dominiki i Michaliny, które dały „odskoczyć” rywalkom na 3/5, jednak „zryw” w końcówce seta pozwolił im odrobić straty, doprowadzając do tie breaka.

 

Jak to zwykle bywa w tym decydującym gemie, po obu stronach siatki było sporo nerwowości, lecz to naszym zawodniczkom udało się go rozstrzygnąć na swoją korzyść do 4. Drugi set to już dominacja Dominiki i Michaliny, które nie dały szans odbudować się przeciwniczkom wygrywając 6/2.

Brawo! Gratulujemy!