KLIKNIJ!Z bardzo dobrej strony pokazały się siostry: Berta i Lena Hodorowicz podczas Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego rozgrywanego w dniach 11-13.07 w Pabianicach. Rozgrywająca życiowy turniej Berta po ładnych meczach, dotarła do fazy półfinałowej zajmując ostatecznie IV miejsce. Walcząca ze starszymi rywalkami Lena uplasowała się na VI pozycji.

 

Dziewczęta rywalizowały w grupach, systemem każda z każdą.


KLIKNIJ!W swoim pierwszym występie Berta zagrała z jak się później okazało bezapelacyjną triumfatorką turnieju – Zuzanną Dotką (UKS "Meczbol" Suchy Las). Po pierwszym secie, w którym widać było tremę w poczynaniach naszej zawodniczki, w drugiej odsłonie Berta zmusiła faworytkę do dużego wysiłku, ulegając jednak ostatecznie 2/6 4/6.


W kolejnych dwóch pojedynkach podopieczna Macieja Wściubiaka mimo kontuzji ręki utrzymała wysoką jakość gry i pokonała kolejno Natalię Salwę (NST świętokrzyskie) 6/3 6/3 oraz w rodzinnych derbach Lenę 6/2 6/4.

 

KLIKNIJ!Dobra postawa w meczach grupowych pozwoliły naszej tenisistce po raz pierwszy w karierze wystąpić w fazie medalowej. W walce o finał turnieju Berta nie dała niestety rady Izabeli Leśniak (KS "Grzegórzecki" Kraków) 2/6 3/6. W spotkaniu, którego stawką było III miejsce zawodniczka Winnera uległa z kolei Kindze Laskowskiej 2/6 0/6. Warto nadmienić, że mecz ten miał bardzo wyrównany przebieg, czego nie oddaje wynik.


KLIKNIJ!Wobec braku odpowiedniej ilości zawodniczek w kategorii do lat 12 ze starszymi zawodniczkami dzielnie walczy również Lena Hodorowicz. W swojej grupie oprócz porażki z Bertą musiała również uznać wyższość Zuzanny Dotki 2/6 2/6. Dzięki ambitnej postawie Lenie udało się natomiast pokonać Natalię Salwę 6/3 7/5. W spotkaniu o V miejsce nasza tenisistka uległa już jednak Blance Książek (KS "Start-Wisła" Toruń) 2/6 1/6.


Berta i Lena wspólnie wzięły udział w turnieju deblowym. Zawodniczki Winnera zajęły III miejsce po porażce z parą Laskowska/Leśniak 2:6; 1:6.