KLIKNIJ!W Chrząstowicach k/Opola w dniach 08-11.07 odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Seria 2 kadetów. Kolejny raz z bardzo dobrej strony pokazał się zawodnik PKTZ Winner - Maciej Domański, docierając wspólnie z Karolem Stypułkowskim (MKS 1985 Szczawno Zdrój) do finału gry podwójnej.

 

W rywalizacji indywidualnej nasz zawodnik w 1 rundzie spotkał się z Maciejem Nowakiem (ST TieBreak Warszawa). Maciek w starciu z o dwa lata starszym rywalem odniósł przekonywujące zwycięstwo 6/1 6/3.

 


KLIKNIJ!Kolejnym przeciwnikiem naszego Winnera okazał się Paweł Dłuski (ZTT Złotoryja). Spotkanie miało dwa oblicza. W pierwszym secie zakończonym zwycięstwem 6/2 oglądaliśmy bardzo dobrą grę Maćka. Niestety w drugiej partii to rywal dyktował warunki i triumfował bez straty gema. Decydujący o losach spotkania supertiebreak w stosunku 10:7 również padł łupem Pawła Dłuskiego , który tym samym awansował do ćwierćfinału.

 


Wspaniale dla naszego tenisisty wypadł start w turnieju deblowym. Maciek wystąpił w nim wspólnie z innym czołowym polskim młodzikiem - Karolem Stypułkowskim.

 


KLIKNIJ!W ćwierćfinale nasza para pokonała Piotra Hajduckiego i Adama Korczaka (UKS ACTIV Opole/WTS DeSki Wa-wa) 6/0, 6/3.
W półfinale Maciek z Karolem rywalizowali z reprezentantami ZTT Złotoryja - Pawłem Dłuskim i Michałem Kamińskim. Dla naszego zawodnika nadarzyła się więc okazja do wzięcia rewanżu za porażkę w turnieju singlowym. Udało się! Grając bardzo skutecznie i bez respektu dla starszych rywali chłopcy awansowali do finału po zwycięstwie 7/5 6/2.

 


KLIKNIJ!Do spotkania o puchary za 1 miejsce opolskiego turnieju z Rafałem Charkiewiczem i Maciejem Kazanowskim (UKS Activ Opole/KS Mostostal Zabrze) niestety nie doszło. Powodem okazała się kontuzja partnera Maćka. Mamy nadzieję, że sympatyczny "Stypuł" szybko wróci do pełnej sprawności.