W dniach 13-15.03 w Pabianicach odbył się Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny w kat. do lat 10,12,16. Zawodnicy Winnera stanowili liczną grupę i w WTK odegrali znaczącą rolę. Najlepsze wyniki osiągnęła trenująca z Maciejem Wściubiakiem od początku roku Karolina Owczarek, zwyciężając w turnieju singlowym i deblowym skrzatek. Występująca wspólnie z nową koleżanką klubową Lena Hodorowicz triumfując w grze podwójnej sprawiła wiele radości sobie, trenerowi, rodzicom i sympatykom. III miejsce indywidualnie i II w grze podwójnej zdobył Maciej Domański, rywalizujący w gronie kadetów. Dobry, lecz pechowy występ zanotował nasz krasnal Maksymilian Rycerz.


Od zwycięstw w swoich pierwszych występach rozpoczęły rywalizacją nasze skrzatki. Karolina Owczarek 6/3 6/3 pokonała Patrycję Michalak (ŁKT Łódź), natomiast Lena Hodorowicz zwyciężyła 6/2 6/3 Weronikę Góralczyk (TUKS Kozica).

 

 

W ćwierćfinale Lena nie dała rady rozstawionej z nr 2 Adzie Sosnowskiej (Smecz Tomaszów Maz.) 4/6 2/6.

 

 

 

Karolina natomiast nie dała szans kolejnym rywalkom pokonując kolejno Katarzynę Mroczkowską (TUKS Kozica) 6/2 6/3 oraz w finale Magdalenę Ścibiorek (ŁKT Łódź) 6/3 6/2.

 

 

W turnieju deblowym Karolina i Lena w 1/2 uporały się z parą Julia Krysiak/Magdalena Ścibiorek (PKT Pabianice/ŁKT Łódź). W spotkaniu o pierwsze miejsce, po ładnej grze nasze zawodniczki zwyciężyły Katarzynę Mroczkowską i Martę Kanię (TUKS Kozica/AZS Łódź) 6/4 6/4. Gratulujemy!

 

W rywalizacji kadetów wystąpił Maciej Domański. Nasz zawodnik turniej rozpoczął meczem ćwierćfinałowym, w którym pokonał bez straty gema Aleksandra Strzępka (Eurotenis Łódź).

 

W walce o finał Doman mimo zwycięstwa w pierwszym secie nie zdołał pokonać Jana Duchnowskiego (UKS Okęcie Sport Warszawa). Drugi set 6/2 oraz supertiebreak 10/1 padł łupem Warszawianina.

 

Obydwaj zawodnicy wspólnie stanęli do walki w turnieju deblowym. Maciek z Jankiem w półfinale pokonali parę MKT Łódź Maksymilian Makowski/Witold Solecki 6/2 6/2. W finale, po zaciętym pojedynku lepsza okazała się para Dawid Baranowski/Paweł Kozica (PKT Pabianice/TUKS Kozica) 6/3 4/6 10/8.

 

Nasz jedyny reprezentant w gronie zawodników walczących w kategorii do lat 10 – Maksymilian Rycerz bardzo ładnie zaprezentował się w spotkaniu z Konradem Królem (AZS Łódź). Maks pokazał dobry tenis i stoczył bardzo wyrównany pojedynek. Niestety triumfował Łodzianin 4/6 7/5 10/5. Jesteśmy jednak pewni, że jeszcze trochę ogrania i przyjdą zwycięstwa.