KLIKNIJ!2 stycznia na obiekcie KS Górnik Bytom rozpoczął się pierwszy w 2010 roku ogólnopolski turniej tenisowy. W OTK Seria 1 kadetów z różnymi celami wystąpiła trójka naszych reprezentantów: Maciek Domański, Kamil Majchrzak i Paweł Zawisza.

Z Górnego Śląska tenisiści Winnera przywieźli jeden brązowy medal wywalczony przez Maćka w turnieju deblowym

 

KLIKNIJ!Dla Maćka Domańskiego występ na bytomskiej sztucznej mączce był kolejnym etapem budowania rankingu wśród zawodników do lat 16.

Niestety losowania nie pomagają naszemu zawodnikowi. Domanowi już w pierwszej rundzie przyszło zmierzyć się z turniejową jedynką – Rafałem Charkiewiczem (UKS Activ Opole).

 

KLIKNIJ!Mecz okazał się zaciętym widowiskiem, a nasz reprezentant miał olbrzymią szansę rozstrzygnąć pierwszego seta na swoją korzyść. Niestety zabrakło odrobiny szczęścia oraz koncentracji w kluczowym momencie i to rywal triumfował 6/4. Drugi, mniej zacięty set zakończył się zwycięstwem Rafała Charkiewicza 6/2

 

W eliminacjach wystąpili nasi młodzicy – Kamil Majchrzak oraz Paweł Zawisza. Występ w Bytomiu był szansą na poznanie nawierzchni przed zbliżającym się finałem Drużynowych Mistrzostw Polski.

 

 

KLIKNIJ!Obydwaj Winnerzy nie mieli problemów z wywalczeniem miejsca w gronie 32 zawodników turnieju głównego. Kamil pokonał Krzysztofa Jarnuszkiewicza (WTS Deski Warszawa) 6/0 6/1, natomiast Paweł zwyciężył reprezentanta gospodarzy Szymona Wieczorka 6/1 6/1.

 

 

Problemy zdrowotne Pawła postawiły pod dużym znakiem zapytania jego występ przeciwko rozstawionemu z nr 2 Maciejowi Kazanowskiemu (KS Mostostal Zabrze). Ostatecznie Zawi przystąpił do pojedynku i momentami pokazał bardzo dobry tenis ulegając jednak zabrzaninowi 3/6 0/6.

 

 

KLIKNIJ!Kamil w pierwszej rundzie spotkał się z innym kwalifikantem, a zarazem dobrym znajomym z turniejów młodzików – Krzysztofem Oleksym (KS Warszawianka). Cały dzień spędzony w mroźnych warunkach i późna pora rozgrywania meczu sprawiły, że oglądaliśmy pojedynek na niskim poziomie, w którym zwyciężył podopieczny Macieja Wściubiaka 7/5 2/6 6/1.

 

O wiele lepiej gra naszego reprezentanta wyglądała następnego dnia. W walce o ćwierćfinał Kamil był bardzo bliski pokonania Macieja Kazanowskiego. Po ładnym, męskim pojedynku piotrkowianin uległ jednak turniejowej dwójce osiągając niemal identyczny wynik jak w niedawnym czeskim finale - 6/3 6/7 (4) 3/6.

 

Turniej deblowy zaplanowano na zaledwie osiem par. Z naszych reprezentantów jedynie Maciek miał ranking uprawniający go do występu. Nasz zawodnik kolejny raz w tym sezonie zagrał wspólnie z Mikołajem Apelt Ciupińskim (MKT Łódź).

 

Nasza para w ćwierćfinałowym pojedynku uporała się z Dawidem Baranowskim i Michałem Szymczykiem (PKT Pabianice/ChTT Chorzów) 7/6 (0) 6/1. Na zajęcie wyższej niż III lokata Maćkowi i Mikołajowi nie pozwolili rozstawieni z nr 1 bracia Kinastowscy. Ostateczni zwycięzcy turnieju nie pozostawili złudzeń naszym zawodnikom wygrywając 6/1 6/1.

 

Cała trójka zawodników PKTZ Winner już w następnym tygodniu wróci na Śląsk. Kamil i Paweł powalczą o medal w finale DMP, natomiast Maciek o punkty podczas super serii w Chorzowie. Życzymy powodzenia!