KLIKNIJ!W dniach 17-18.07 w Łęczycy odbył się Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny. W zmaganiach udział wzięły zawodniczki naszego klubu Dominika Opala oraz Lena Hodorowicz, jak również trenująca z nami Ada Hodorowicz.


Unikatowy występ zaliczyła Dominika Opala, która singlu nie straciła ani jednego gema!!! Zaszalała również Lena i to w dwóch kategoriach wiekowych! Zapunktowała także Ada.

 

Trudno znaleźć odpowiednie słowa, żeby oddać dominację Dominiki Opali w Łęczyckim WTK. Co prawda była zdecydowaną faworytką, jednak przejść przez turniej bez straty gema jest sztuką niezwykle rzadko spotykaną.

 

W grupie nasza zawodniczka nie dała szans reprezentantkom gospodarzy – MMKT Łęczyca  Ninie Kaczmarek oraz Julii Zduńczyk. Nie miała również litości dla koleżanki z treningów Ady Hodorowicz. W finale nie było wątpliwości, że Dominika wygra, lecz czy starczy jej konsekwencji, by zapisać kolejne zero na koncie strat gemowych.  Tak też się stało, kosztem Kamili Kratiuk (NST Mazowieckie).

 

KLIKNIJ!Dzielnie walczyła również 12 letnia Lena Hodorowicz. Pokonała Wikorię Jurek (PKT Pabianice) 6/2 6/0 oraz Darię Chmarę (KT Break Warszawa) 6/2 6/2.

Niewiele zabrakło, żeby Lena spotkała się z Dominiką w finale.

 

W decydującym meczu z Kamilą Kratiuk przegrała pierwszego seta 6/7 prowadząc w tiebreaku 5/2. Zrehabilitowała się w drugiej odsłonie wyciągając wynik na 7/5 od stanu 2/5. Niestety w supertiebreaku pozwoliła zwyciężyć rywalce 10/4.

 

W meczu o III miejsce do lat 14 również się nie powiodło, gdyż Lena uległa Ninie Kaczmarek 1/6 0/6.

 

Lena stanęła jednak na podium i to na najwyższym stopniu. Wystąpiła wspólnie z fantastycznie usposobioną Dominiką, więc inaczej być nie mogło. Dziewczęta najpierw pokonały Kamilę Kratiuk i Wiktorię Jurek 6/1 6/1, następnie w finale Ninę Kaczmarek i Adę Hodorowicz 6/2 7/5.

 

KLIKNIJ!Ze zmiennym szczęściem rywalizowała Ada Hodorowicz. Po porażce z Dominiką Ada pokonała zawodniczkę z Łęczycy Julię Zduńczyk 6/2 6/2, następnie w tym samym stosunku uległa jej koleżance klubowej Ninie Kaczmarek. Na osłodę występu do lat 14 zostało Adzie wysokie, II miejsce w grze podwójnej.

Siostry cioteczne Lena i Ada walczyły również w kategorii wiekowej do lat 12.

 

Lena wygrała swoją grupę. Pokonała Darię Chmarę 7/5, następnie Adę Komorowską 6/2 oraz Kingę Psut (TUKS Smecz Tomaszów Maz.) 6/1.

W finale nasza tenisistka nie dała niestety rady Kamili Kratiuk ulegając 3/6 4/6.

 

Ada w swojej grupie uległa 0/6 Kamili Kratiuk oraz 5/7 Wiktorii Jurek. Zwyciężyła natomiast 6/1 Maję Stawarz (AM Tenis Warszawa) i zajęła III miejsce.

W walce o V lokatę Ada pokonała 6/2 6/2 Darię Chmarę.

 

Siostry wspólnie wystąpiły w deblu, zajmując II miejsce. Zwyciężyły w meczu z parą Chmara/Stawarz 6/2 6/2.

W finale niestety nie nawiązały wyrównanej walki z Kamilą Kratiuk i Kingą Psut.

 

Podsumowując:

Dominka Opala – 2x złoto i zero straconych gemów w turnieju singlowym

Lena Hodorowicz – złoto i 2 x srebro

Ada Hodorowicz – 2 x srebro

Warto przypomnieć, że wszystkie nasze zawodniczki wzięły udział na początku lipca w obozie Winnera w Borkach. Przyjęły olbrzymią dawkę tenisa i ćwiczeń ogólnorozwojowych. Efekty są widoczne gołym okiem. Oby tak dalej. Powodzenia w następnych startach!