KLIKNIJ!Zwyżkuje forma naszego reprezentanta w kategorii Kadetów – Macieja Domańskiego. Podczas Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Seria 2 w Bydgoszczy Maciek zajął II miejsce w turnieju singlowym.

Zawody rozegrano w dniach 6-9.07.

 

Rozstawiony z nr 3 zawodnik Winnera rywalizację rozpoczął od II rundy, w której stoczył ciężki pojedynek z Piotrem Łuczakiem (UKS Meczbol Suchy Las). Po trzech setach Maciek okazał się lepszy w stosunku 6/3 2/6 6/4. Do starcia ćwierćfinałowego z Maurycym Pytlakiem (PKT Pobiedziska) nie doszło i tym sposobem nasz tenisista znalazł się w półfinale.

 

O tym, że w tej fazie rozgrywek znalazł się nieprzypadkowo potwierdził meczem z rozstawionym z nr 2 Jakubem Morkowskim (PKT Pobiedziska). Maciek tylko w pierwszym secie dał dojść do głosu wyżej notowanemu rywalowi. W kolejnych odsłonach grając skutecznie i widowiskowo kontrolował pojedynek. Ostatecznie po zwycięstwie 5/7 6/3 6/1 znalazł się w finale turnieju.

 

W starciu o główne trofeum Doman uległ nieznacznie nr 1 turnieju Markowi Ignaszakowi (AZS Poznań) 4/6 4/6.

 

Naszemu tenisiście nie powiodło się niestety w turnieju deblowym, w którym wspólnie z Maciejem Dolnym (SKT Szczecinek) nie sprostali Tomaszowi Matejskiemu i Damianowi Olejnikowi (KT Szczecin/Promsters Szczecin) 4/6 3/6 i odpadli w fazie ćwierćfinałowej.

 

Po udanym starcie w OTK w IIawie Maciek Domański ugruntował swoją formę na wysokim poziomie. Dobrze to wróży zarówno w kontekście występów indywidualnych, jak również starcia drużyny PKTZ Winner w walce o finał Drużynowych Mistrzostw Polski!