KLIKNIJ!W dniach 17-19.12 nasze kadetki rywalizowały w Sopocie, natomiast kadeci we Wrocławiu, gdzie odbywały się finałowe turnieje Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski.
Również 17 grudnia w Radomiu nasze młodziczki rozgrywały mecz o awans do turnieju finałowego. Niestety nie był to dla nas szczęśliwy weekend.

Największe nadzieje wiązaliśmy z występem naszych chłopców w składzie Kamil Majchrzak i Maciej Domański. Drużyna Winnera uzyskała czwarte rozstawienie.


W wyniku losowania pierwszy pojedynek rozgrywaliśmy z zespołem KS Match Point Wrocław.

KLIKNIJ!Niestety w pierwszym secie spotkania deblowego Kamil z Maćkiem nie zaprezentowali się dobrze. Gra zupełnie się nie kleiła, nasi zawodnicy popełniali dużo błędów. Tymczasem rywale – Paweł Zawisza i Mateusz Terczyński pokazali solidny tenis i zwyciężyli 6/2.
Większa część drugiego seta wyglądała podobnie, jednak w końcówce, gdy wydawało się, że wszystko już stracone, nasi chłopcy złapali rytm i zwyciężyli w tiebreaku do 2.
W supertiebreaku coraz większy ból w łydce odczuwał Kamil. Przy stanie 4/8 trener Wściubiak poprosił o pomoc medyczną dla swojego zawodnika. Niestety zwyciężyli zawodnicy z Wrocławia i sytuacja stała się poważna.
KLIKNIJ!Najgorsze nadeszło jednak w pojedynku pierwszych rakiet. Walczący z rywalem i coraz bardziej dokuczającą kontuzją Kamil miał za zadanie maksymalnie skracać wymiany. Wytrzymał dwa sety meczu, po czym upadł i wiadomo było, że to koniec meczu i turnieju. Mięsień na szczęście nie okazał się zerwany i po serii zabiegów z początkiem roku nasz zawodnik wznowił treningi.
KLIKNIJ!Nie udało się zwyciężyć również Maćkowi Domańskiemu, który uległ Mateuszowi Terczyńskiemu 2/6 2/6.


W zaistniałej sytuacji nasza drużyna musiała oddać walkowerem pozostałe pojedynki i sklasyfikowana została na VIII miejscuRównież na VIII miejscu udział w turnieju finałowym w Sopocie zakończyła nasza drużyna kadetek w składzie: Karolina Śpiewak i Dominika Opala. Dziewczęta rozegrały jednak kilka dobrych pojedynków.

W turnieju finałowym nasze zawodniczki wzięły udział mimo porażki w finale eliminacji z UKS Okęcie Warszawa 1/2, dzięki miejscu przyznanemu przez PZT.


KS Grzegórzecki Kraków – PKTZ Winner Piotrków Tryb. 3/0

 

Debel 1/6 4/6

Kaja Śpiewak – Paulina Hełmecka 1/6 3/6

Dominika Opala – Marta Kowalska 3/6 1/6


KLIKNIJ!Mecz deblowy odbywał się pod dyktando zawodniczek z Krakowa. Pierwszy set do głównie walka z innym rodzajem nawierzchni, z którym Kaja i Dominika nie mogły sobie poradzić.
Do tego dobrze serwujące przeciwniczki nie pozwoliły im wejść w rytm.
Drugi set wyglądał już zdecydowanie lepiej, nasze zawodniczki nawiązały walkę, ale i tak nie wystarczyło to na wygranie seta.
W singlu solidarnie dziewczyny ugrały po tyle samo gemów. Mimo ambitnej walki, obie musiały uznać wyższość rywalek, późniejszych finalistek turnieju.

UKS Okęcie Warszawa – PKTZ Winner Piotrków Tryb. 3/0

 

Debel 6/3 1/6 12/14

Kaja - Marta Klukowska 3/6 6/1 3/6

Dominika - Marta Ruszczyńska 4/6 6/7(6)


KLIKNIJ!Mecz miał być rewanżem za niedawna przegraną w rozgrywkach regionalnych. Niestety nieudany.


Debel. Drugi mecz turnieju i już zdecydowanie lepsza gra. Pierwszy set wygrany po pewnej i zdecydowanej grze. Drugi, rozluźnienie i szybka przegrana. W supertiebreaku minimalnie lepsze okazały się zawodniczki z Warszawy zwyciężając 14/12.

KLIKNIJ!
W meczu singlowym bardzo dobra i ambitna postawa Kajki, ostre wymiany i niesamowita walka.
Niestety, w trzecim secie zaczęło brakować sił i decydująca partia pada łupem przeciwniczki.
KLIKNIJ!Mecz Dominiki podobnie, długie wymiany, twarda walka, niestety w decydujących momentach lepsza była rywalka.

KS Warszawianka – PKTZ Winner Piotrków Tryb. 2/1

 

Debel 2/6 2/6

Kaja - Lilianna Araucz 7/5 6/1

Dominika - Olga Magiera 6/7(5) 3/6


W deblu dziewczyny nie mogły złapać odpowiedniego rytmu, w decydujących momentach brakowało agresji i niestety, gładka przegrana.
Pierwszy set u Kajki bardzo wyrównany, dopiero w końcówce udało się wygrać dwa gemy z rzędu i rozstrzygnąć go na swoja korzyść. W drugim to juz zdecydowana dominacja naszej zawodniczki i pewna wygrana.
Pierwszy set Dominiki miał dużo zwrotów. Najpierw prowadzenie Olgi 3/0, potem pogoń Dominiki i wygranie 4 gemów z rzędu. Kolejny tiebreak pechowo zakończony, choć Dominika prowadziła już 5/3.
Drugi set, mimo ambitnej walki Dominiki, zwycięża przeciwniczka. Ostatecznie mecz o 7 miejsce kończy sie przegraną 1/2.Niestety do turnieju finałowego nie udało się awansować naszym młodziczkom w składzie Wiktoria Nosek i Michalina Jędrzejczak, który udały się do Radomia, by walczyć miejscową drużyną RKT Return.


Trochę to kuriozalne, że w jednej konferencji rywalizują ze sobą zespoły, które w finale mogłyby odegrać znaczącą rolę. Nasza mocna drużyna, mająca w składzie nr 6 i 14 rankingu PZT została wyeliminowana przez absolutne faworytki – pierwszą trzecią i dwunastą rakietę w kraju.
Wiktoria i Michalina walczyły bardzo dzielnie, jednak rywalki okazały się lepsze.

A.Buczyńska/B.Wiśniewska - Wiktoria Nosek/M.Jędrzejczak  6/4  7/6
A.Buczyńska - W.Nosek 6/1  6/4
P.Polańska - M.Jędrzejczak  6/3  6/3


Pozostaje nam mieć nadzieję, że latem będzie lepiej.