W dniach 22-23 marca w piotrkowskiej hali balonowej wojewódzki turniej klasyfikacyjny rozegrali młodzicy oraz krasnale.

Występy Winnerów przyniosły III miejsce pary deblowej Julia Sieroska/Maja Śpiewak oraz II miejsce Adama Majchrzaka w kategorii krasnali.


Pierwsze swój turniej rozpoczęły młodziczki. Wśród nich Julia Sieroska i jeszcze skrzatka Maja Śpiewak. Dziewczyny nie uzyskały zdobyczy punktowych w singlu. Blisko była Maja, która dopiero w supertiebreaku uznała wyższość rozstawionej z nr 8 Ines Maciejczyk (MKT Łódź).

Julka nie dała rady rozstawionej z nr 7 Urszuli Nebelskiej (MKT Łódź) 1/6 2/6.

Nasze zawodniczki sprawiły sobie i nam radość w turnieju deblowym. Pokonały parę TUKS Kozica Iga Miller/Julia Poterała 7/5 6/4 i awansowały do półfinału.

Tam nie dały już rady pokonać pary nr 1 Aleksandra Nadajewska/Aleksandra Bator (BKT Advantage Bielsko Biała/UKS Korona Kielce).

W silnie obsadzonym turnieju 10 latków bardzo dobrze radził sobie Adam Majchrzak. Krasnale rywalizowali na dystansie jednego seta. Adaś w I rundzie pokonał Mateusza Lamberta (AZS Łódź) 6/0, następnie Miłosza Renkiela (TUKS Kozica) 6/2 i w półfinale rozstawionego z nr 2 Marcina Andrzejczaka (ŁKT Łódź) 6/0.

W nocnym finale, pełnym pięknych zagrań, skuteczniejszy okazał się rozstawiony z nr 1 Igor Sobczyk (UKS AT Challenge Piotrków Tryb.) 4/1 4/0.

Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy sukcesów w kolejnych startach.