KLIKNIJ!15 marca STZ Return Opoczno był organizatorem turnieju Tenis 10 o Puchar Burmistrza Opoczna. Swój drugi start w kategorii zielonej, a więc do lat 10, zaliczył nasz 9 letni tenisista Adam Majchrzak. Podobnie jak w pierwszej próbie Adam zajął bardzo dobre II miejsce.

Znakomicie pokazał się również Karol Rynkiewicz, który w kategorii czerwonej (do 8 lat) zajął II, natomiast w pomarańczowej (do 9 lat) III miejsce.

W kategorii krasnali na występ w turnieju rozgrywanym na obiekcie jednej z opoczyńskich szkół zdecydowało się siedmiu zawodników. W pierwszej fazie spotkania rozgrywano w grupie, tocząc mecze na dystansie jednego seta.

Adam trafił do grupy trzyosobowej i odniósł dwa zwycięstwa. Najpierw pokonał Kacpra Jędrzejczaka (KT Start Łódź) 6/1, a następnie Miłosza Renkiela (TUKS Kozica Piotrków Tryb.) 6/0.

KLIKNIJ! KLIKNIJ! KLIKNIJ!

Dzięki zajęciu pierwszego miejsca w grupie mógł przystąpić do gry finałowej. O puchar rywalizował z Rafałem Murawskim (Eurotenis Łódź). Chłopcy rozegrali dwa supertiebreaki, w których lepszy okazał się Łodzianin w stosunku 10/3 10/4.

KLIKNIJ! KLIKNIJ!

Karol Rynkiewicz 15 marca spędził jeszcze bardziej pracowicie, rozgrywając wiele bardzo dobrych pojedynków. W kategorii czerwonej siedmiu uczestników walczyło w jednej grupie rozgrywając mecze do 10 pkt. Karol odniósł sześć zwycięstw. Pokonał 10/3 Błażeja Wereszkę, 10/8 Wojciecha Wiktorowicza, 10/0 Norberta Misiowca, 10/2 Antoniego Snokowskiego i 10/3 Tymoteusza Skoczylasa. Nie udało się pokonać tylko zwyciężczyni turnieju Marty Nadajewskiej, jednak piękne mecze i II miejsce w turnieju dało nam dużo powodów do radości.

Jakby tego było mało Karol spróbował swoich sił w starszej kategorii. Tam czworo zawodników walczyło w grupie rozgrywając po jednym secie. Nasz zawodnik uległ Miłoszowi Renkielowi (TUKS Kozica Piotrków Tryb.) 0/6 oraz Kacprowi Jędrzejczakowi (KT Start Łódź) 2/6. Pokonał natomiast Oskara Lipińskiego (Gemik Kielce) 6/3, dzięki czemu stanął na III stopniu podium.

KLIKNIJ!Wychowankowie Macieja Wściubiaka z jak zwykle sympatycznego Opoczna wrócili więc w dobrych humorach. Gratulujemy i czekamy na kolejne starty.